پایگاه خبری هامپوئیل
0

مشاهده خورشیدگرفتگی از نزدیک با جت‌های ناسا

مشاهده خورشیدگرفتگی از نزدیک با جت‌های ناسا
بازدید 13

همزمان با وقوع خورشیدگرفتگی در آمریکا و گذر ماه از جلوی خورشید که از مرز مکزیک به سوی آمریکا و کانادا امتداد یافت، دو جت اختصاصی ناسا نیز این پدیده را همراهی کردند.

به گزارش خبرنگار سلامت هامپوئیل، چهار محقق با استفاده از سه جت تحقیقاتی WB-۵۷ با سرعت ۴۶۰ مایل بر ساعت در استراتوسفر زمین حرکت کرده و داده‌هایی درباره تاج خورشیدی را جمع آوری کرده‌اند.

این جت‌ها که در ارتفاع بالایی پرواز می‌کردند، خورشید گرفتگی را از ارتفاع ۵۰ هزار فوتی بالای سطح دریا مشاهده می‌کردند و اطلاعاتی درباره تأثیر خورشید بر یونوسفر، عملکرد اتمسفر خورشید و سیارک‌های vulcanoid را که از گذشته مورد توجه بوده‌اند، جمع آوری کرده‌اند. فرض می‌شود که این سیارک‌ها بین خورشید و عطارد در حرکت هستند، اما به دلیل تابش مداوم اشعه‌های خورشید در مشاهدات نجومی قابل رؤیت نیستند.

روی هر جت، دوربین‌هایی نصب شده بود که نور قابل مشاهده و فروسرخ را با وضوح بالا مشاهده می‌کردند. این دوربین‌ها ابزارهای کلیدی برای ردیابی سیارک‌ها و vulcanoid بودند. آنها همچنین حلقه غبار دور خورشید را نیز رصد کردند.

در مجموع، چهار دوربین روی دماغه هر جت نصب شده بود که هر یک از آنها برای ردیابی رنگ خاص یا طول موجی از طیف الکترومغناطیس استفاده می‌شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *