پایگاه خبری هامپوئیل
0

مژده به سهامداران عدالت؛ سود دور سوم واریز شد

مژده به سهامداران عدالت؛ سود دور سوم واریز شد
بازدید 14

طبق خبرهای به گوش رسیده گویا قرار است مرحله سوم سود سهام عدالت طی چند هفته آینده بحسابها واریز گردد.

به گفته‌ی خبرهای منتشر شده، به نظر می‌رسد که مرحله سوم تقسیم سود سهام عدالت در طی چند هفته آینده به حساب‌ها واریز خواهد شد.

واریز سومین سود سهام عدالت در فروردین ۱۴۰۳

بنا به گزارش خبرنگار اجتماعی هامپوئیل، مسئولان سازمان بورس اعلام کردند که اولین مجمع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت برای سال جدید در استان گیلان برگزار خواهد شد. این مجامع، طبق مصوبه شورای عالی بورس، باید تا ابتدای شهریور ۱۴۰۳ به شکل کامل برگزار شوند.

در هفتم آذر ماه سال گذشته، بعد از چندین سال بلاتکلیفی، شکل برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت تصویب و اعلام شد. این مجامع که روند برگزاری آن‌ها از سال ۹۹ متوقف بوده بود، به دلیل اشکالاتی در ساماندهی برگزاری آن‌ها متوقف شده بود. همچنین، هیئت مدیره این شرکت‌ها از آن زمان تجدید نشده بود و همان اعضای هیئت مدیره باقی مانده بودند. از سال ۹۹، هیچ تغییری در اعضای هیئت مدیره این شرکت‌ها اتفاق نیافتاده بود.

بازگشایی مجامع سهام عدالت در سال گذشته، اولین مجمع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در استان خراسان شمالی برگزار شد و حدود ۵۲.۱ درصد از سهامداران در این مجمع شرکت کردند. دومین مجمع نیز در تاریخ سوم اسفندماه برگزار شد و حدود ۶۳.۲ درصد از سهامداران در آن شرکت کردند.

به گفته حمید رضا دانش کاظمی، عضو شورای عالی بورس، طبق مصوبه شورای عالی بورس، کل مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت باید تا ابتدای شهریور ۱۴۰۳ برگزار شوند. مشارکت و حضور سهامداران در این مجامع دارای اهمیت بسزایی است زیرا انتخاب آن‌ها می‌تواند باعث انتخاب یک هیات مدیره قوی و مؤثر شود که بهبود عملکرد شرکت و سودآوری سهامداران را ارتقا دهد.

همانطور که پیش‌تر اعلام شده بود، بر اساس مصوبه شورای عالی بورس، باید مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت تا ابتدای شهریور امسال برگزار شود. بنابراین، باید چراغ برگزاری مجامع سهام عدالت یکی پس از دیگری روشن شود. در این راستا، ولی الله جعفری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرد که شرکت سرمایه‌گذاری استانی گیلان سهامداران خود را برای ۱۶ فروردین جهت شرکت در مجمع دعوت کرده است و منتظر دعوت شرکت سرمایه‌گذاری استانی خراسان جنوبی نیز هستیم. نحوه برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت تغییری نکرده و مشابه دو مجمع دیگر برگزار خواهد شد.

در پاسخ به پرسشی مبنی بر اتمام مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی تا شهریور ۱۴۰۳، جعفری اظهار داشت: “حداکثر تلاش خود را انجام می‌دهیم و جلسات توجیهی را با استان‌ها برگزار کردیم، جلسه توجیهی با حدود ۱۰ استان در سال ۱۴۰۲ داشتیم، در نهایت حداکثر تلاش خود را انجام می‌دهیم تا مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت برگزار شود، مطابق مصوبه شورای عالی بورس.”

در نهایت، مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالتی برای سهامدارانی است که روش غیر مستقیم را برگزیده‌اند و بر اساس آمار اعلامی از سوی سازمان بورس، بالغ بر ۵۰ میلیون نفر، سهامدار سهام عدالت هستند. از این تعداد، حدود ۲۰ میلیون نفر به صورت مستقیم و ۳۰ میلیون نفر به صورت غیر مستقیم از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، سهام عدالت خود را مدیریت می‌کنند. حالا باید منتظر ماند و دید سرانجام برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در شهریورماه امسال به ایستگاه پایانی خود خواهد رسید؟

قیمت سهام عدالت متوفیان چقدر است؟

با توجه به وضعیت بازار سهام در آخرین روز معاملاتی هفته، ارزش سهام عدالت به ۱۳ میلیون و ۵۱۰ هزار و ۶۱۹ تومان رسید که نسبت به روز قبل، ۹۷ هزار و ۸۰۶ تومان، یا معادل ۰.۷ درصد کاهشی را نشان داد.

با در نظر گرفتن این موضوع، ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۸ میلیون و ۱۰۶ هزار و ۳۷۱ تومان رسیده است.

بنابراین، قیمت سهام عدالت متوفیان هم با احتساب این میزان و مجموع ارزش ۶۰ درصد قابل فروش برای سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت، ۸ میلیون و ۱۰۶ هزار و ۳۷۱ تومان می‌باشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *