پایگاه خبری هامپوئیل
0

گوترش: شورای امنیت فلج شده است

گوترش: شورای امنیت فلج شده است
بازدید 12

دبیرکل سازمان ملل متحد از شورای امنیت سازمان ملل به دلیل عدم واکنش مناسب به جنگ اسرائیل در غزه و تهاجم گسترده روسیه به اوکراین که به گفته او «شاید به‌طور مرگبار» قدرت آن را تضعیف کرده باشد، انتقاد کرد.

به گزارش هامپوئیل، در مراسم افتتاحیه شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، دبیرکل سازمان ملل، آنتونیو گوترش، انتقاداتی را به شورای امنیت سازمان ملل مطرح کرد. او به عدم واکنش مناسب شورا نسبت به جنگ اسرائیل در غزه و تهاجم گسترده روسیه به اوکراین اشاره کرد.

گوترش بیان کرد که عدم اتحاد شورا در مواجهه با حمله روسیه به اوکراین و فعالیت‌های نظامی اسرائیل در غزه، قدرت این سازمان را به شدت ضعیف کرده است و اصلاحات جدی در ترکیب و روش‌های کاری آن ضروری است.

از سوی دیگر، ایالات متحده پیش‌نویس قطعنامه‌ای را درباره درخواست برای آتش‌بس فوری و بشردوستانه در جنگ اسرائیل در غزه مطرح کرد. این سومین پیش‌نویس قطعنامه از ۷ اکتبر توسط ایالات متحده ارائه شد.

لیندا توماس-گرینفیلد، فرستاده آمریکا، اظهار کرد که دولت جو بایدن در حال مذاکره با اسرائیل، مصر و قطر برای دستیابی به یک توافق جامع درباره آزادی اسرا است.

گوترش، دبیرکل سازمان ملل، رفح را هسته اصلی عملیات کمک‌های بشردوستانه در فلسطین معرفی کرد و تأکید کرد که حمله گسترده اسرائیل به این شهر، عواقب ویرانگری خواهد داشت و می‌تواند ضربه زیان‌باری به کمک‌های بشردوستانه وارد کند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر