پایگاه خبری هامپوئیل
0

همیاری مدرسه و دانشگاه: گامی در جهت انتخاب آگاهانه رشته تحصیلی برای 1000 دانش‌آموز

همیاری مدرسه و دانشگاه: گامی در جهت انتخاب آگاهانه رشته تحصیلی برای 1000 دانش‌آموز
بازدید 8

به منظور تقویت همکاری و ارتقاء سطح آموزشی، برنامه “مدرسه زمستانه” برای اولین بار با همکاری معاونت پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش و پرورش مراغه و دانشگاه سراسری مراغه برگزار شد. این برنامه با هدف ارائه موضوعات جذاب و کاربردی توسط اساتید مجرب و توانمند دانشگاه، برای دانش‌آموزان مدارس دوره دوم متوسطه در تمامی رشته‌ها از جمله علوم ریاضی و مهندسی، علوم تجربی و علوم انسانی، در محیط دانشگاه مراغه برگزار گردید.

به گزارش دفتر اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، هدف اصلی از این دوره، که بیش از ۱۰۰۰ دانش‌آموز مقطع متوسطه شهرستان مراغه در آن شرکت کردند، افزایش آگاهی و اطلاعات دانش‌آموزان درباره دانشگاه مراغه به عنوان بزرگترین مرکز آموزش عالی جنوب استان و القای انگیزه و آمادگی برای ورود به دانشگاه و همچنین گسترش دانش علمی خارج از محدوده کتاب‌های درسی در مقیاس بزرگ‌تر و با زبان ساده‌تر بوده است، تا در نهایت دانش‌آموزان بتوانند با داشتن آگاهی و اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر، مسیر تحصیلی و شغلی آینده خود را بهتر انتخاب کنند.

قبلاً، معاونت پژوهشی اداره آموزش و پرورش منطقه در همکاری با دانشگاه مراغه، طرح‌های مشترکی مانند “برگزاری نمایشگاه” از دستاوردهای علمی پژوهشی دانش‌آموزان و دانشجویان و طرح “مدرسه و درهای باز دانشگاه” را برای بازدید دانش‌آموزان از فضاهای آموزشی، آزمایشگاهی، کارگاهی و کتابخانه دانشگاه اجرا کرده است.

با توجه به اهمیت رشته‌های دانشگاهی در زندگی شغلی دانش‌آموزان و ضرورت آشنایی آنان با دانشگاه‌ها و رشته‌های متنوع برای انتخاب مسیر صحیح، مدارس زمستانه با همکاری دوجانبه دانشگاه‌ها و ادارات کل آموزش و پرورش برگزار می‌شود. در این راستا، دانشگاه مراغه نیز به برگزاری این دوره همکاری کرده و امیدواریم که با همکاری و تعامل بیشتر این دو نهاد آموزشی، توانایی و هماهنگی بیشتری در برگزاری دوره‌های بهاره، پاییزه و برنامه‌های رشد و توانمندی برای دانش‌آموزان شهرستان مراغه داشته باشیم.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر