پایگاه خبری هامپوئیل
0

خط و نشان روسیه برای انگلیس: سفارت مسکو از تلافی می‌گوید

خط و نشان روسیه برای انگلیس: سفارت مسکو از تلافی می‌گوید
بازدید 11

سفارتخانه روسیه در لندن بامداد پنجشنبه گفت که تحریم‌های جدید اعمال‌شده توسط انگلیس علیه مسکو به بهانه مرگ یک زندانی را تلافی خواهند کرد.

به گزارش از خبرنگار بین‌المللی هامپوئیل، دولت انگلیس به بهانه مرگ “الکسی ناوالنی” در زندان، تحریم‌هایی را علیه روسیه اعمال کرد که با واکنش تند مسکو همراه شد.

در بیانیه‌ای، سفارت روسیه در لندن اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی که انگلیس علیه مسکو اعمال کرده است، به بهانه مرگ این زندانی است و روسیه قصد دارد این اقدام را تلافی کند.

این سفارتخانه با اظهار اینکه تحریم‌های جدید بدون انجام هیچ تحقیقی تصویب شده، اعلام کرد: “مقامات بریتانیا بدون انجام هیچ تحقیقی، حکم تحریم را صادر کردند.”

و افزود: “ما تصمیم لندن را بیهوده و از نظر قانونی باطل می‌دانیم و مانند تمام اقدامات ضد روسی پیشین، بدون پاسخ نخواهد ماند.”

الکسی ناوالنی، زندانی ۴۷ ساله که به جرم حمایت مالی و دامن زدن به افراط‌گرایی در روسیه در زندان به سر می‌برد، بعدازظهر جمعه ۲۷ بهمن بعد از پیاده‌روی از هوش رفت و به گفته مقام‌های زندان تلاش‌ها برای احیای او نتیجه نداشت. سازمان زندان فدرال روسیه نیز از آغاز تحقیقات برای مشخص شدن علت مرگ او خبر داد.

سخنگوی کاخ کرملین نیز اظهار کرد که این اظهارات قابل قبول نیستند و روسیه از بی‌ادبی آشکار مقامات غربی نسبت به این موضوع ابراز نارضایتی می‌کند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *