پایگاه خبری هامپوئیل
0

بازنشستگان منتظر 15 میلیون تومان حقوق باشند؟

بازنشستگان منتظر 15 میلیون تومان حقوق باشند؟
بازدید 9

از مدتی پیش زمزمه هایی مبنی بر افزایش مستمری بازنشستگان به گوش رسیده بود و حالا این شایعه به تدریج رنگ واقعیت به خود خواهد گرفت. البته این موضوع منوط به چراغ سبز دولت است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی هامپوئیل، در آخرین جلسه شورای عالی کار، حداقل دستمزد کارگران به میزان ۳۵ درصد و مزد سایر سطوح نیز به اضافه‌ی یک مبلغ ثابت ۲۲ درصد افزایش یافت؛ اما به گفتهٔ حسن ایزدان، بازرس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران، افزایش مستمری بازنشستگان کارگری تابع قوانین مشخص خود است و ممکن است از افزایش مزد کارگران شاغل که در شورای عالی کار تصویب شده، بیشتر باشد.

 بازنشستگان منتظر 15 میلیون تومان حقوق باشند؟

زمان افزایش حقوق بازنشستگان مشخص شد

سید مرتضی حسینی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی، اظهار کرد: هر ساله در فروردین ماه، محاسبات افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی انجام می‌شود و امسال نیز این فرآیند به صورت مداوم ادامه دارد؛ به‌طوری‌که با توجه به افزایش ۳۵ درصدی دستمزد کارگران، مستمری بازنشستگان نیز به همین نسبت افزایش می‌یابد.

وی افزود: براساس این روال، مستمری بازنشستگان در ماه فروردین به همان شیوه و مقداری که در سال گذشته بوده، پرداخت می‌شود؛ اما حقوق اردیبهشت با توجه به نرخ جدید اعمال می‌شود و مابه‌التفاوت حقوق مستمری‌بگیران فروردین در ماه اردیبهشت پرداخت خواهد شد.

حسینی بیان کرد: آرزو داریم که در سال جدید، سازمان تامین اجتماعی مانند سال گذشته، برای پرداخت مستمری بازنشستگان نیازی به وام گرفتن از سیستم بانکی نداشته باشد.

حقوق ۱۴۰۳ کارمندان و بازنشستگان چقدر است؟

با توجه به ابلاغ کلیات قانون بودجه سال ۱۴۰۳، در جلسه هیئت وزیران در تاریخ ۸ فروردین‌ماه، تصویب‌نامه افزایش ضریب حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت به تصویب دولت رسید. این تصمیم به صورت فوق‌العاده مورد بررسی و رسیدگی فوری قرار گرفته و به زودی ابلاغ خواهد شد.

در این مصوبه، علاوه بر افزایش ضریب حقوق شاغلان و بازنشستگان، مبالغ حداقل حقوق و مزایای مستمر، حداقل حکم کارگزینی و سقف خالص پرداختی متوسط ماهانه کارمندان نیز مشخص شده است.

خبر خوش درباره افزایش حقوق

میثم لطیفی، رییس سازمان امور اداری و استخدامی، اعلام کرد: افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری که بیش از ۵.۵ میلیون نفر هستند، دیروز به کارگزینی‌های دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد. افزایش حقوق در سال جدید، به حقوق فروردین کارمندان می‌رسد، اما اگر دستگاهی جا ماند و نتوانست احکام جدید را صادر کند، مابه‌التفاوت در ماه‌های بعد پرداخت می‌شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *