پایگاه خبری هامپوئیل
0

اعلام حقوق نمایندگان مجلس خبرگان

اعلام حقوق نمایندگان مجلس خبرگان
بازدید 23

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی که سابقه‌ی نمایندگی خبرگان رهبری در دوره سوم و نیمی از دوره چهارم را در کارنامه دارد و اکنون برای خبرگان رهبری از تهران در انتخابات پیش رو داوطلب شده است، درباره‌ی حقوق نمایندگان مجلس خبرگان صحبت کرده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی هامپوئیل، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، که سابقه نمایندگی خبرگان رهبری در دوره سوم و نیمی از دوره چهارم را در کارنامه‌اش دارد و اکنون برای نمایندگی خبرگان رهبری از تهران در انتخابات پیش رو داوطلب شده است، درباره حقوق نمایندگان مجلس خبرگان صحبت کرده است.

به گزارش ایسنا، وی درباره‌ی حقوق نمایندگان مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: “سال‌ها پیش، در پاویون فرودگاه کرمان نشسته بودیم و منتظر هواپیما بودیم. هنگامی که بلیت‌ها گران شدند، من پرسیدم چرا؟ یک فرد پولدار به من گفت: شما چرا این حرف را می‌زنید؟ دیگران بگویند قابل‌قبول است، اما شما چرا؟ فکر کردم آیا شوخی می‌کنید؟ من امام جمعه بندرعباس هستم، نماینده خبرگان هم هستم، نماینده رهبری هم هستم، فکر می‌کنید به‌عنوان امام جمعه به من چقدر حقوق می‌دهند؟ آن زمان ۱ میلیون تومان پول زیادی بود. آن آقا به من گفت حداقل ۱ میلیون تومان که می‌گیری. پاسخ دادم با این شرایطی که گفتم ۸۰ هزار تومان حقوق می‌دهند. در عین حال در خبرگان هم عضو هستم؛ فکر کردم آیا آنجا چقدر حقوق می‌گیرم؟ گفت باید حقوق خوبی باشد. پاسخ دادم خبرگان اصلاً حقوقی ندارد.”

وی افزود: “برخی فکر می‌کنند ما پیرمرد‌ها عصازنان در پی پول هستیم! اما هیچ پرداخت حقوقی در خبرگان وجود ندارد. مردم ما مردم خیلی‌خوبی هستند و امام راحل با همین مردم خوب آمریکا را سرجایش نشاند و شاه را با چشمان گریان از ایران بیرون کرد.”

در پایان، آیت الله نعیم‌آبادی تأکید کرد: “خبرگان، عصازنان به فکر پول نیستند، به فکر انجام تکلیف هستند. مسن‌تر‌ها در خبرگان حاضر می‌شوند به این دلیل که این مجلس، جایگاه شیوخ است.”

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *