پایگاه خبری هامپوئیل
0

دریافت یارانه جدید؛ 150 هزار تومان با شماره‌گیری این کد

دریافت یارانه جدید؛ 150 هزار تومان با شماره‌گیری این کد
بازدید 9

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از واریز مرحله دوم یارانه تشویقی 1 میلیون 240 هزارتومانی بحساب برخی از خانوارها خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی هامپوئیل، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که مرحله دوم یارانه تشویقی به مبلغ 1 میلیون و 240 هزار تومان به برخی از خانوارها واریز شده است.

در روزهای گذشته، سامانه حمایت با مشکلاتی مواجه شده بود، اما رئیس مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان اعلام کرد که این سامانه دوباره در دسترس قرار گرفته است و سرپرستان خانوار می‌توانند با مراجعه به سایت حمایت به آدرس http://hemayat.mcls.gov.ir، در صورت نیاز، اعتراض و درخواست بررسی مجدد اطلاعات خود را ثبت کنند.

علیرضا محمدی بیان کرد: براساس بند (د) تبصره (۱۷) قانون بودجه کل کشور سال ۱۴۰۲، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است داده‌های ثبتی را با دقت و صحت بروز کند، برای دهک‌بندی و وسع‌سنجی خانوارها، دوبار در سال (هر ۶ ماه یکبار) اقدام کند.

وی ادامه داد: با توجه به جدیدترین دهک‌بندی، خانوارها اگر نیاز داشتند، می‌توانند اعتراضات و درخواست‌های خود را ثبت کنند. اما سامانه حمایت در چند روز گذشته با مشکلاتی مواجه بود، اما در حال حاضر بازهم در دسترس قرار گرفته و سرپرستان خانوار می‌توانند در صورت نیاز، اعتراض و درخواست بررسی مجدد اطلاعات خود را ثبت کنند.

رئیس مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان درباره زمان اعلام نتایج اعتراضات خانوارها که مخالف دهک‌بندی خود هستند، گفت: بررسی‌ها به تدریج انجام می‌شود، زیرا این داده‌ها ثبتی است و به‌روزرسانی‌ها هر ۶ ماه یکبار انجام می‌شود، تا زمان اعمال و به‌روزرسانی، هیچ تغییری در فرایند دریافت یارانه برای افراد ایجاد نمی‌شود.

محمدی توضیح داد: البته در برخی موارد ممکن است دستگاه‌های حمایتی با افرادی با وضعیت‌های خاص تماس بگیرند و ما نیز با توجه به شرایط ویژه آنها را اولویت بندی می‌کنیم.

رئیس مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان افزود: علاوه بر سامانه حمایت، افراد می‌توانند با تماس با شماره ۰۲۱۶۳۶۹ با مرکز پاسخگویی وزارت رفاه که از ۷ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی مردم است، اعتراضات خود را بیان و ثبت کنند.

محمدی در انتهای سخنانش اعلام کرد: در روزهای گذشته، با اعلام طرح کالا برگ فجرانه، مرکز پاسخگویی با ترافیک بالایی مواجه بوده و تلاش ما بر این است که در روزهای آتی این سامانه تلفنی تقویت شود.

استعلام یارانه معیشتی و کالابرگ با کد دستوری #۱۴۶۳۵۰۰

به منظور شناسایی فروشگاه‌ها در اطراف، هموطنان عزیز می‌توانند از نرم‌افزار کاربردی ما استفاده کنند و فروشگاه‌های محلی خود را به راحتی پیدا کنند. برای دانلود این نرم‌افزار، می‌توانند به سکوهای بازار، مای‌کت و یا سایت shoma.sfara.ir مراجعه کنند. همچنین، با اجرای کد استعلام کالابرگ دستوری #۱۴۶۳*۵۰۰* می‌توانند لینک دانلود این نرم‌افزار را دریافت کنند.

مبلغ دقیق یارانه ۱۷ اسفند اعلام شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که تاکنون نزدیک به ۳۷ میلیون نفر از طرح فجرانه کالابرگ بهره‌مند شده‌اند. او اظهار داشت: مرحله اول این طرح تا ۱۷ اسفند ادامه دارد و پس از آن، به طور ماهانه هر ماه جداگانه اعتبارات را شارژ خواهیم کرد.

سید صولت مرتضوی، در جلسه هیات دولت و در حضور خبرنگاران، صبح چهارشنبه دوم اسفند ۱۴۰۲ اعلام کرد: طرح کالابرگ از اسفند پارسال آغاز شد و با اجرای روش‌های مختلف و ابداعاتی، در دهه فجر به اوج خود رسید و تصمیم گرفته شد که یارانه مضاعف یا تشویقی برای هفت دهک جامعه به صورت کالابرگ الکترونیکی پرداخت شود.

وی ادامه داد: “طرح فجرانه کالابرگ با موفقیت اجرا شده و در مرحله اول، که از ۱۸ بهمن‌ماه آغاز شد، با استقبال ۱۲ میلیون و ۸۹۲ هزار و ۱۶ خانوار مواجه بوده است.”

افزایش یارانه تشویقی کالابرگ به ۲۲۰ هزار تومان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: تا کنون حدود ۳۷ میلیون نفر، یعنی تقریباً ۶۲.۵ درصد جمعیت، از طرح فجرانه کالابرگ بهره‌مند شده‌اند و مرحله اول این طرح تا تاریخ ۱۷ اسفند ادامه خواهد یافت.

وی ادامه داد: درآمدهای مختلفی که از طرح فجرانه کالابرگ بهره‌مند شده‌اند، شامل دهک یک با ۸۵.۷ درصد، دهک دو با ۶۸ درصد، دهک سه با ۶۹ درصد، دهک چهار با ۸۴ درصد، دهک پنج با ۴۳ درصد، دهک ششم با ۴۶ درصد و دهک هفت با ۴۲ درصد می‌باشند.

مرتضوی به اظهارات خود افزود: مجموع اعتباری که تاکنون شارژ شده و مبالغی که از بنگاه‌های مختلف، شامل شرکت‌های زنجیره‌ای و فروشگاه‌های عمومی، خریداری شده، برابر با ۳۴.۶ هزار میلیارد تومان است. از این مجموع، ۷.۸ هزار میلیارد تومان از یارانه و ۲۶.۸ هزار میلیارد تومان از منابع مردم بهره‌مند شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان بیان کرد: دهک‌های مختلف باید توجه داشته باشند که مرحله اول این طرح تا ۱۷ اسفند ادامه خواهد داشت و پس از آن، به طور ماهانه هر ماه جداگانه اعتبارات را شارژ خواهیم کرد. امیدواریم که بتوانیم بخشی از وظایف خود را نسبت به تقویت اقتصاد و حمایت از دهک‌های ضعیف جامعه انجام دهیم.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *