پایگاه خبری هامپوئیل
0

یارانه رمضان در راه است؛ نحوه دریافت با کد دستوری

یارانه رمضان در راه است؛ نحوه دریافت با کد دستوری
بازدید 18

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که مرحله اول طرح فجرانه کالابرگ تا ۱۷ اسفند ادامه دارد و پس از آن، اعتبارات به صورت ماهانه و جداگانه شارژ خواهند شد. او اظهار داشت که تاکنون حدود ۳۷ میلیون نفر از این طرح بهره‌مند شده‌اند.

به نقل از عصر ایران، علیرضا محمدی به وجود ماده ۲۹ برنامه توسعه ۵ ساله ششم و تبصره ۱۷ آن اشاره کرد که بر اساس آن، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است داده‌های ثبتی خانوارها را هر شش ماه یکبار به‌روزرسانی کرده و از طریق سامانه حمایت امکان ثبت اعتراض و درخواست بررسی مجدد اطلاعات فراهم است.

همچنین، اعلام شد که سامانه حمایت در چند روز گذشته با مشکل مواجه بوده است، اما در حال حاضر در دسترس است و سرپرستان خانوار می‌توانند اعتراضات و درخواست‌های خود را از طریق وب‌سایت http://hemayat.mcls.gov.ir ثبت کنند.

رئیس مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان درباره زمان اعلام نتایج اعتراضات خانوارها اظهار داشت که این بررسی‌ها به تدریج انجام می‌شود و تا به‌روزرسانی داده‌ها اعمال نشود، تغییری در روند یارانه‌بگیری افراد ایجاد نخواهد شد.

محمدی همچنین توضیح داد که در مواقع لزوم، دستگاه‌های حمایتی با افرادی که شرایط خاصی دارند تماس می‌گیرند و درخواست‌های آن‌ها را بررسی می‌کنند.

به علاوه، افراد می‌توانند اعتراضات خود را از طریق شماره تلفن ۰۲۱۶۳۶۹ با مرکز پاسخگویی وزارت رفاه ثبت کنند.

محمدی اعلام کرد که ۸ درصد از افرادی که تغییراتی در دهک‌بندی‌شان صورت گرفته بود، اعتراض کرده‌اند. در پایان، ابراز شد که برای مقابله با ترافیک سامانه پاسخ‌گویی در روزهای آتی، تقویت‌های لازم انجام می‌شود.

استعلام یارانه معیشتی و کالابرگ با کد دستوری #۱۴۶۳۵۰۰

هموطنان عزیز برای شناسایی این فروشگاه‌ها می‌توانند به نرم‌افزار کاربردی شما مراجعه و فروشگاه‌های اطراف خود را مشاهده نمایند. برای دریافت این نرم افزار می‌توانند به سکو‌های بازار، مای‌کت و یا سایت shoma.sfara.ir مراجعه کنند. همچنین از طریق اجرای کد استعلام کالابرگ دستوری #۱۴۶۳*۵۰۰* می‌توانند لینک نصب این نرم‌افزار را دریافت کنند.

مبلغ دقیق یارانه ۱۷ اسفند اعلام شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که تقریباً ۳۷ میلیون نفر از طرح فجرانه کالابرگ استفاده کرده‌اند. او اظهار داشت که مرحله اول این طرح تا ۱۷ اسفند ادامه دارد و پس از آن، اعتبارات به صورت ماهانه هر ماه جداگانه شارژ خواهند شد.

در جلسه هیات دولت و در حاشیه آن، سید صولت مرتضوی صبح چهارشنبه دوم اسفند ۱۴۰۲ اعلام کرد: “طرح کالابرگ از اسفند سال گذشته آغاز شد و با اجرای روش‌های مختلف، در دهه فجر امسال به اوج خود رسید و تصمیم گرفته شد که یارانه مضاعف یا تشویقی برای هفت دهک جامعه به صورت کالابرگ الکترونیکی پرداخت شود.”

وی اظهار کرد: “طرح فجرانه کالابرگ با موفقیت اجرا شده و در مرحله نخست، که از ۱۸ بهمن‌ماه آغاز شد، تقریبا با استقبال ۱۲ میلیون و ۸۹۲ هزار و ۱۶ خانوار مواجه بوده است.”

به عنوان مثال، اعلام شد که یک خانواده ۲ نفره مبلغ ۱ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان یارانه جدید دریافت کرده‌اند.

افزایش یارانه تشویقی کالابرگ به ۲۲۰ هزار تومان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: حدودا جمعیتی بالغ بر ۳۷ میلیون نفر یعنی حدود ۶۲.۵ درصد تاکنون از این طرح فجرانه کالابرگ استقبال کرده‌اند و مرحله اول این طرح تا ۱۷ اسفند ادامه خواهد داشت.

کد دستوری یارانه جدید + لینک ثبت کد دستوری

وی اظهار داشت: دهک‌های درآمدی که از طرح فجرانه کالابرگ استفاده کرده‌اند، شامل دهک یک با ۸۵.۷ درصد، دهک دو با ۶۸ درصد، دهک سه با ۶۹ درصد، دهک چهار با ۸۴ درصد، دهک پنج با ۴۳ درصد، دهک ششم با ۴۶ درصد و دهک هفت با ۴۲ درصد هستند.

مرتضوی افزود: معدل اعتباری که صورت گرفته و خریدی که تاکنون از بنگاه‌های مختلف، شرکت‌های زنجیره‌ای و فروشگاه‌های عمومی انجام شده، بیش از ۳۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است. از این مجموع، ۷.۸ همت از یارانه و ۲۶.۸ از منابع مردم استفاده شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان اظهار کرد: دهک‌های مختلف باید تا حد ممکن تعجیل نکنند؛ مرحله اول این طرح تا ۱۷ اسفند ادامه دارد و پس از آن، دو ماه دیگر نیز به صورت ماهانه هر ماه جداگانه اعتبارات را شارژ خواهیم کرد. امیدواریم بتوانیم بخشی از وظایف خود را نسبت به مردم، به‌خصوص به دهک‌های ضعیف، انجام دهیم.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *