پایگاه خبری هامپوئیل
0

رمضان، ضیافتی برای اراده‌های قوی

رمضان، ضیافتی برای اراده‌های قوی
بازدید 7

تبریز، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه مراغه اظهار کرد: ماه مبارک رمضان فرصتی است برای تغییر و تحول، خودشناسی و تقویت اراده‌ها.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام ابراهیم برزگر در مراسم افتتاحیه برنامه‌های قرآنی ماه رمضان در سپاه مراغه اظهار داشت: اگر اراده انسان قوی و پایدار باشد، می‌تواند در برابر مشکلات و چالش‌های جامعه و فشارهای روحی و روانی مقاومت کند.

وی افزود: اما اگر اراده انسان ضعیف باشد، حتی در مقابل کوچکترین هواهای نفسانی و شیطانی هم کنترل را از دست خواهد داد و به سمت گناهان خواهد رفت.

برزگر ماه رمضان را “دانشگاه خودسازی انسان” توصیف کرد و گفت: خوشا به حال کسانی که با نمرات عالی از این دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند، زیرا آن‌ها به اطاعت از خدا پایبند بوده و از نعمت‌های عالم فوق بهره‌مند می‌شوند.

وی نکته‌ی عدم خوردن و نوشیدن را قدم اول در روزه‌داری دانست و تاکید کرد: در زمان روزه‌داری، مراقب باید بود که عملیاتی که ممکن است روزه را باطل کند را انجام ندهد.

برزگر در بخش دیگری از سخنانش ماه مبارک رمضان را فرصتی برای خودسازی توصیف کرد و افزود: رمضان فرصتی است تا انسان از گناهان و خطاهای خود پشیمان شود، خود را پاک کند و به خدا نزدیک شود. اگر انسان از این فرصت خودسازی به خوبی استفاده کند، بنده‌ی پسندیده‌ای برای خدا خواهد بود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *