پایگاه خبری هامپوئیل
0

افزایش حقوق بازنشستگان در سال 1403

افزایش حقوق بازنشستگان در سال 1403
بازدید 41

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و لشکری و کشوری 1403 چقدر شد؟ جزئیات حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و لشکری و کشوری 1403 را در این مطلب بخوانید.

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و لشکری و کشوری 1403

به گزارش خبرنگار اقتصادی هامپوئیل، در سال ۱۴۰۳، حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و لشکری و کشوری با افزایش نزدیک به ۲۰ درصد اعلام شده است.

هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان، در خصوص بررسی بودجه اظهار کرد: در بند س تبصره ۶، مقررات مربوط به تطبیق حقوق بازنشستگان مطرح شده بود و از افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده جهت تأمین این افزایش استفاده شده بود. این مقررات تو

سطح تأیید شده توسط شورای نگهبان و با ملاحظه قوانین و ضوابط شرعی و قانون اساسی، هیچ تضادی نشان ندادند.

افزایش حقوق بازنشستگان در سال 1403

عیدی بازنشستگان 1403 چقدر شد؟

مبلغ عیدی بازنشستگان برای سال ۱۴۰۳ به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است. این مبلغ از سال ۱۳۹۰ با مقدار ۳۵۰ هزار تومان آغاز شده و تا سال ۱۳۹۶ با افزایش تورم افزایش یافته بود، اما پس از آن، افت ناشی از تورم در این مبلغ رخ داده است.

حقوق بازنشستگان 1403 چقدر است؟ بازنشستگان تامین اجتماعی و لشکری و کشوری

در جزئیات حقوق بازنشستگان برای سال ۱۴۰۳، در تبصره ۱۵ که به حقوق و مزایا کارکنان دستگاه‌های اجرایی و بازنشستگان اختصاص دارد، میزان افزایش حقوق و دیگر مزایا برای سال آینده مشخص شده است.

در ردیف ۱ بند (الف) تبصره ۱۵ که تصویب شده است، ضریب حقوق گروه‌های مختلف حقوق‌بگیران و بازنشستگان، وظیفه‌بگیران، مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرائی به میزان ۲۰ درصد افزایش یافته است.

با توجه به این تصویبات، حقوق بازنشستگان برای سال ۱۴۰۳ به میزان ۹۰ میلیون ریال، متناسب با سنوات خدمت، تعیین شده است. این مبلغ برای بازنشستگان تامین اجتماعی و لشکری و کشوری مشمول صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح و سایر صندوق‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی است.

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *