پایگاه خبری هامپوئیل
0

همسان سازی حقوق بازنشستگان: وعده ای که هنوز محقق نشده است

همسان سازی حقوق بازنشستگان: وعده ای که هنوز محقق نشده است
بازدید 8

در این خبر به توضیحاتی درباره آخرین خبر از همسان سازی سازی حقوق بازنشستگان امروز دوشنبه ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۳ پرداخته شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی هامپوئیل، طبق اعلام سازمان تامین اجتماعی، از امروز (۲۰ فروردین ماه) شروع به پرداخت حقوق بازنشستگان با توجه به حروف الفبا می‌شود. گفته می‌شد که اخیراً شایعاتی درباره افزایش مستمری بازنشستگان به گوش رسیده بود، اما این امر به تصویب دولت وابسته است. برای اطلاعات بیشتر، خبرنگار نبض بازار با محمد اسدی؛ رئیس کانون گفتگو، مکاتبه کرده است.

حقوق امسال بازنشستگان از حقوق کارگران و کارمندان کمتر نخواهد بود

در پاسخ به سئوال درباره افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۳، محمد اسدی، رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی اظهار داشت: “ما به بازنشستگان تامین اجتماعی قول می‌دهیم که حقوق امسال از مجموع حقوق کارگران و کارمندان کمتر نخواهد شد.” او افزود: “ما در کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی به دنبال اجرای ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی هستیم، که به طور صریح مقرر می‌کند که تامین اجتماعی مکلف است حداقل یک‌بار در سال، حقوق بازنشستگان را برابر با نرخ تورم و هزینه‌های زندگی افزایش دهد، و این تصمیم باید توسط هیئت وزیران تصویب شود.”

نسبت به حقوق بازنشستگان یک قدم کوتاه نمی‌آییم

وی اظهار داشت که از امروز واریز حقوق بازنشستگان آغاز می‌شود و افزود: “پیگیری مسائل مربوط به مشکلات بازنشستگان صندوق، قوانین و خدمات رفاهی از مهمترین وظایف کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی است و بر این اساس، تلاش می‌کنیم تا در راستای حقوق بازنشستگان گامی برداریم. ما از اجرای دقیق قانون ماده ۹۶ تامین اجتماعی اصرار داریم.” او بیان کرد: “حدود ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار بازنشسته تحت پوشش تامین اجتماعی وجود دارند که حقوق آنها از سازمان دریافت می‌شود. همچنین، ما دارای ۳۶۰ کانون استانی و شهرستانی هستیم و ۳ هزار نفر در هیئت‌مدیره‌های کانون‌ها مشغول به کار هستند.”

تلاش برای تحقق کامل متناسب سازی حقوق بازنشستگان

درباره اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان، محمد اسدی، رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی اظهار داشت: “متناسب‌سازی، مصوبه مجلس است و باید ابلاغ شود. ۷۵ درصد متناسب‌سازی حقوق برای سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ پرداخت شده و ۲۵ درصد باقی‌مانده، که در احکام بازنشستگان نیز ذکر شده، هنوز پرداخت نشده است. ما در تعامل با مجلس هستیم تا دولت مکلف شود حقوق بازنشستگان را به اندازه تورم افزایش دهد تا هر سال نیازمند متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان نباشیم. تمام تلاش ما بر این است که متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان امسال تحقق پیدا کند.”

او ادامه داد: “تامین اجتماعی سرمایه کارگران است و نباید به این سرمایه دست زده شود. اختلاس‌هایی از سوی برخی رخ داده است، اما هر کسی که به دنبال جیب زدن از این سرمایه باشد، قطعاً باید با واکنش جامعه بازنشستگان تامین اجتماعی مواجه شود.”

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *