پایگاه خبری هامپوئیل
0

همسر فعلی رئیس کمیسیون انرژی مجلس، به عنوان یک کاندیدای انتخابات مجلس دوازدهم اعلام شد.

همسر فعلی رئیس کمیسیون انرژی مجلس، به عنوان یک کاندیدای انتخابات مجلس دوازدهم اعلام شد.
بازدید 23

نزهت شبان آزاد همسر فریدون عباسی رئیس اسبق سازمان انرژی اتمی و نماینده فعلی کازرون و کوه‌چنار در مجلس یازدهم است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی هامپوئیل، نزهت شبان آزاد، همسر فریدون عباسی رئیس اسبق سازمان انرژی اتمی و نماینده فعلی کازرون و کوه‌چنار در مجلس یازدهم است. او که کاندیدای مجلس دوازدهم از حوزه انتخابیه هرمزگان شده است، در بخش‌هایی از گفتگو با خبرگزاری تسنیم در رابطه با مردمی بودن نمایندگان اظهار داشت: نماینده مجلس باید مردمی باشد و ساختاری برای جمع‌آوری نظرات مردم و شنیدن دغدغه و مشکلات آنها تعبیه کند تا دسترسی مردم به وی تسهیل شود.

شبان آزاد گفت: باید اتاق فکرهای قوی با تمام صنوف و اقشار ایجاد شود و نماینده از نظرات تخصصی آحاد اقشار و نخبگان جامعه بهره ببرد، علاوه بر این ایجاد دفتر و حضور در آن حتی در شهرستان‌های حوزه انتخابیه الزامی است و باید وجود داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که رویه غلط دخالت نمایندگان در انتصابات را چگونه ارزیابی می‌کنید و آیا شما نیز به دنبال این رویه هستید گفت: اگر نماینده‌ای در انتصابات و کار دولت دخالت کرد سبب می‌شود نتواند بعدا از دولت برای انجام نشدن کار در همان قسمت مورد دخالت قرار گرفته بازخواست کند، نمایندگان راهکارهای مختلفی دارند که می‌توانند نظارت جامعی بر دولت داشته باشند و از ابزار نمایندگی از جمله کارت زرد، درخواست توضیح و طرح سوال و حتی استیضاح استفاده کنند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: بر همین مبنا اگر نماینده‌ای در کار دولت دخالت کرد بعدا برای نمایندگی از مردم زبانش بسته است و نمی‌تواند مدافع حقوق ملت باشد، اگر بنده انتخاب شوم به مسئولان و مقامات استانی در صورت نیاز و درخواست آنها مشورت خواهم داد اما اجباری به انتصاب و دخالت در کار مسئولان نخواهم داشت.

باید در حوزه آب‌شیرین‌کن‌ها انقلابی رخ دهد

وی در پاسخ به یک سوال مرتبط با دلایل کاندید شدن در انتخابات مجلس، اظهار داشت: من به منظور به اشتراک گذاری تجربیات خود در زمینه های مختلف از جمله تدریس، کارمندی و مشاوره، به منظور خدمت رسانی به همه افراد استانم، اینجا حضور یافته‌ام. در استان ما، مشکلات زیادی وجود دارد، به ویژه در زمینه آب. مردم جزیره قشم با مشکلات کم آبی مواجه هستند و هنوز هم با آن مواجه می‌شوند. چرا نباید تعداد بیشتری واحد تصفیه آب داشته باشیم تا برای رفع مشکلات بهترین راهکارها را داشته باشیم؟ اینجا مردم به مدت چند روز بدون آب یا با کمبود آب روبرو می‌شوند، اما چرا؟

یک نماینده هرمزگان در مجلس باید حتما زن باشد

وی در پاسخ به یک سوال مرتبط با ظرفیت زنان هرمزگانی برای شغل نمایندگی در مجلس، اظهار داشت: زنان بیشتر از نصف بار انقلاب را بر عهده داشته‌اند و به موفقیت آن کمک کرده‌اند. استیفای حقوق زنان باید بهبود یابد و ما باید عقب‌ماندگی در این زمینه را جبران کنیم. بدون شک، ورود یک زن از استان هرمزگان به مجلس اگر حتی همه سه نماینده زن باشند، یک پدیده مثبت خواهد بود.

اقتصاد دریا محور کلید اصلی توسعه اشتغال است

شبان آزاد در تبیین برنامه‌های انتخاباتی خود اظهار کرد: من با شعار “سلامی دوباره به هرمزگان” به عنوان یکی از کاندیداهای این انتخابات وارد صحنه شده‌ام. در حالی که به حوزه اقتصاد دریایی به ویژه توجه می‌کنم، با یک نگاه تازه به هرمزگان، به توسعه اشتغال در این استان کمک می‌کنم.

هرمزگان محروم نیست مظلوم است

او بیان کرد: ما مردم هرمزگان با نادیده گرفتن استعدادهای خود، در واقع به سمت مظلومیت رانده شده‌ایم. سهم هرمزگان از درآمدهای استانی و تحمل مسئولیت‌های اجتماعی به طور کامل تحقق یافته نیست و با توجه به جذب نامناسب بومیان در صنایع، می‌توان فهمید که ظرفیت جوانان هرمزگانی چقدر نادیده گرفته شده و آن‌ها بیشتر در مشاغل سطح پایین در صنایع مشغول به کار شده‌اند.

وی اظهار کرد: قشم باید به مرکز ورود خودرو تبدیل شود و پل خلیج فارس باید پس از سال‌ها تکمیل و به سرزمین اصلی متصل شود. این اقدام به توسعه منطقه کمک خواهد کرد.

در پایان، شبان آزاد افزود: با توجه به سوابق و ارتباطات مناسب با مسئولان کشوری، قادرم در صورت اعتماد مردم، گام‌های موثری برای حل مشکلات استان بردارم. از تمامی مردم خواستم که در تعیین سرنوشت کشور نقشی فعّال داشته باشند و در انتخابات آینده به صورت فعالانه مشارکت کنند و همچنین برای جلوگیری از احتمالی آسیب به کشور، از رأی دادن خودداری نکنند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *