پایگاه خبری هامپوئیل
0

خاموشی یک ستاره: درگذشت مهبد مقدم، کارآفرین برجسته ایرانی-آمریکایی

خاموشی یک ستاره: درگذشت مهبد مقدم، کارآفرین برجسته ایرانی-آمریکایی
بازدید 10

وب‌سایت جینیس به طور رسمی اعلام کرد که خبر درگذشت مهبد مقدم، بنیانگذار و کارآفرین ایرانی-آمریکایی، صحت دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی هامپوئیل، مهبد مقدم، بنیان‌گذار جنجالی ایرانی-آمریکایی جینیس و اِورپدیا، در ماه گذشته به‌دلیل عوارض ناشی از تومور مغزی درگذشت. این خبر با انتشار پستی در وب‌سایت جینیس منتشر شد.

استارتاپ‌ها در هفته‌ی گذشته از فوت مقدم مطلع شدند و بسیاری از افراد در پلتفرم ایکس (توییتر سابق) به او ادای احترام کردند. جاش کاستین، نویسنده‌ی سابق سایت تِک‌کرانچ که قبلاً مصاحبه‌ای با مقدم داشت، درمورد درگذشت او نوشت: «روحش شاد. او فردی پیچیده، جسور و گاه مشکل‌ساز، اما واقعاً بامزه، باهوش و البته همیشه منحصربه‌فرد بود.»

مقدم در لس‌آنجلس زندگی می‌کرد و پس‌ از گذراندن حدود ۲۰ ماه در شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر Mucker Capital به‌عنوان کارآفرین، روی طرح‌هایی برای کمک به خالقان محتوا برای دریافت دستمزد مستقیم‌تر در ازای کارشان تمرکز کرده بود.

یکی از تلاش‌های اخیر مقدم، HellaDoge بود؛ پلتفرمی اجتماعی که در ازای تولید محتوای مرتبط با دوج‌کوین، همین رمزارز را به کاربران پرداخت می‌کرد. ایده‌ی اصلی این بود کاربران HellaDoge برخلاف فیسبوک یا ایکس که از تعامل کاربرانشان درآمد تبلیغاتی ایجاد می‌کنند، به‌طور مستقیم از مشارکتشان سود ببرند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *