پایگاه خبری هامپوئیل
0

انتظار برای سکه‌های جدید: زمان توزیع چه زمانی است؟

انتظار برای سکه‌های جدید: زمان توزیع چه زمانی است؟
بازدید 9

در هفته اخیر با وجود افزایش بهای انس جهانی و افزایش نسبی قیمت ارز حباب سکه کاهش پیدا کرد که علت آن هم خبر توزیع سکه‌های بانک مرکزی از ۱۳ اسفند ماه بود.

به گزارش هامپوئیل از رکنا، محمد کشتی آرای اظهار داشت: در هفته اخیر، قیمت اونس طلا در بازار جهانی ۱۶ دلار افزایش یافته و با توجه به پایان سال، افزایش تقاضا در بازار داخلی به وجود آمده که این امر منجر به افزایش حباب قیمتی می‌شود. در این شرایط، قیمت‌ها در این هفته به مراتب با ثبات‌تر از پیش‌بینی‌ها بوده است.

وی افزود: در هفته گذشته، با وجود افزایش قیمت اونس طلا در بازار جهانی و افزایش نسبی قیمت ارز، حباب قیمتی سکه کاهش یافت که علت اصلی آن خبر توزیع سکه‌های بانک مرکزی از ۱۳ اسفند ماه بود.

فعال بازار طلا اظهار کرد: قیمت سکه طرح قدیم با ۴۰۰ هزار تومان افزایش به ۳۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده و سکه طرح جدید نیز با ۲۵۰ هزار تومان افزایش به ۳۳ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسیده است. همچنین، نیم سکه با ۱۵۰ هزار تومان افزایش به ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ربع سکه با ۲۰۰ هزار تومان افزایش به ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی نیز با ۱۰۰ هزار تومان افزایش به ۶ میلیون تومان رسیده است.

کشتی آرای همچنین اظهار کرد: حباب قیمتی سکه در هفته جاری با ۲۰۰ هزار تومان کاهش داشته و ابتدای هفته قیمت حباب سکه ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده است که در حال حاضر به ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده است.

وی توضیح داد: قیمت هر مثقال طلای آب شده با ۱۹۰ هزار تومان افزایش به ۱۲ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان رسیده و قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با ۴۴ هزار تومان افزایش به ۲ میلیون و ۸۴۴ هزار تومان رسیده است.

کارشناس بازار طلا تأکید کرد: بخش عمده افزایش قیمت ناشی از افزایش قیمت جهانی بوده و بازار داخلی ثبات خوبی داشته است. کشتی آرای تاکید کرد: افزایش تقاضا برای سکه در روزهای آینده به دلیل نزدیک شدن به ایام ماه مبارک رمضان و عید نوروز ادامه خواهد یافت، اما این افزایش تقاضا حباب قیمتی را افزایش نخواهد داد.

وی افزود: از روزهای آینده به دلیل عرضه سکه‌های بانک مرکزی در روز ۱۳ اسفند و حراج شمش‌های طلا، انتظار می‌رود که ثبات قیمت ادامه یابد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر