پایگاه خبری هامپوئیل
0

جزئیات توزیع شیرخشک یارانه‌ای: سهمیه هر کد ملی چند قوطی است؟

جزئیات توزیع شیرخشک یارانه‌ای: سهمیه هر کد ملی چند قوطی است؟
بازدید 7

سرپرست اداره‌کل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: هر نوزاد ماهانه تا سقف ۱۰ قوطی شیرخشک را با نرخ یارانه‌ای دریافت می‌کند.

به گزارش خبرنگار سلامت هامپوئیل، علیرضا رستمی اعلام کرده است که صنعت شیرخشک کشور به طور نسبی خودکفایی دارد و اکثر نیازهای کشور در این زمینه تأمین می‌شود و تنها حدود ۵ درصد از مصرف شیرخشک به صورت وارداتی است.

وی با اشاره به بروز برخی مشکلات در تأمین شیرخشک‌های معمولی نوزادان در سال گذشته، اظهار کرد که از مهرماه سال ۱۴۰۲، با تشکیل قرارگاه اصلاح سیاست‌های ارزی شیرخشک، یک جراحی اقتصادی در این زمینه انجام شده است. این برنامه به این معنا است که با توجه به تفاوت قیمت ارز، یارانه‌ای از سوی دولت برای مصرف‌کنندگان شیرخشک پرداخت می‌شود و قیمت این محصول برای مصرف‌کننده ثابت باقی می‌ماند.

سرپرست اداره‌کل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو تأکید کرد که با افزایش قیمت، خانواده‌ها مواجه نمی‌شوند و هر نوزاد ماهانه حداکثر ۱۰ قوطی شیرخشک را با نرخ یارانه‌ای دریافت می‌کند.

وی افزود که شیرخشک برای نوزادان تازه‌متولد، با ارائه شناسنامه مادر و پدر در تعداد محدود قابل ارائه و ثبت است و همچنین اتباع مجاز هم با ارائه کد اقامت می‌توانند شیرخشک نوزادان خود را دریافت کنند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *