پایگاه خبری هامپوئیل
0

حقوق قالیباف و دیگر نمایندگان مجلس در هاله‌ای از ابهام

حقوق قالیباف و دیگر نمایندگان مجلس در هاله‌ای از ابهام
بازدید 10

یکی از اعضای هیأت رئیسه مجلس، درباره حقوق محمد باقر قالیباف توضیح داد و اظهار کرد که او از مجلس حقوق نمی‌گیرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی هامپوئیل، یکی از اعضای هیأت رئیسه مجلس، درباره حقوق محمد باقر قالیباف توضیح داد و اظهار کرد که او از مجلس حقوق نمی‌گیرد.

پس از هک سایت مجلس شورای اسلامی و خبرگزاری خانه ملت و انتشار ادعاهایی درباره میزان حقوق نمایندگان، روابط عمومی مجلس تصاویری از اسناد حقوق پرداختی به نمایندگان در سال ۱۴۰۲ را منتشر کرد، اما اسامی برخی از نمایندگان، از جمله محمدباقر قالیباف، در این لیست مشاهده نمی‌شد.

مجتبی یوسفی، عضو هیأت رئیسه مجلس، درباره انتشار لیست حقوق نمایندگان به خبرگزاری هامپوئیل اظهار کرد: قرار شده است که سخنگوی هیأت رئیسه درباره آن توضیحات کامل را ارائه کند. حقوق نمایندگان مشخص و همان عدد منتشر شده است.

وی در پاسخ به اینکه چرا حقوق ۲۵۰ نماینده اعلام شد، گفت: عرض کردم که قرار بر این است که سخنگو اطلاعات دقیق را درباره این موضوع بدهند و همه می‌دانند که این عددهای چند صد میلیونی دروغ است.

حقوقی که به نمایندگان می‌دهند همان عدد ۲۵ تا ۲۷ میلیون تومان است، پول دفاتر هم که هزینه همان دفاتر است و خبر درست را سخنگو اعلام کرد. ما حاضر هستیم که شماره حساب خود را اعلام کنیم.

وی ادامه داد: علت اینکه اسامی برخی از نمایندگان اعلام نشد، این است که حقوق شان را از نهادهای دیگر مثل وزارتخارجه می‌گیرند یا عضو هیأت علمی دانشگاه‌ها هستند.

یوسفی درباره حقوق رئیس مجلس و اینکه از مجلس حقوق می‌گیرند یا سپاه یا دانشگاه تهران، نیز گفت: “من که قالیباف نیستم، یوسفی هستم. به نظرم ایشان عضو هیأت علمی دانشگاه هستند و از قدیم نیز از هیأت علمی حقوق می‌گرفتند و از مجلس حقوق نمی‌گیرند.”

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *