پایگاه خبری هامپوئیل
0

دانشگاه مراغه صدرنشین انتشار مقالات علمی در سطح بین‌المللی

دانشگاه مراغه صدرنشین انتشار مقالات علمی در سطح بین‌المللی
بازدید 11

بر اساس اعلام پایگاه WOS، دانشگاه مراغه به عنوان بهره‌ورترین دانشگاه کشور در زمینه انتشار مقالات بین‌المللی شناخته شده است.

به گزارش پایگاه خبری هامپوئیل، دانشگاه مراغه بر اساس سرانه مقالات دانشجویان تحصیلات تکمیلی، سرانه مقالات در ضریب تاثیر نشریه، و سرانه مقالات Q۱ دانشجویان، موفق به کسب بالاترین رتبه و جایگاه نخست در میان دانشگاه‌های جامع بین ۲۰ تا ۴۰ سال شده است.

این بررسی نشان می‌دهد که اعضای هیئت علمی دانشگاه مراغه با سرانه ۰.۰۴ بیشترین هم‌انتشاری با صنعت را داشته‌اند؛ به عبارت دیگر، هر ۱۰۰ عضو هیئت علمی در این دانشگاه سالانه ۴ مقاله هم‌تالیفی با صنعت ارائه کرده‌اند.

در شاخص‌های سرانه مقالات اعضای هیئت علمی، دانشگاه مراغه با سرانه ۲.۱ (که سرانه کشوری ۱.۲۳ است)، تعداد مقالات نمایه‌شده در نیچر ایندکس، سرانه مقالات Q۱، سرانه مقالات در ضریب تاثیر نشریه و سرانه مقالات با مشارکت بین‌المللی در جایگاه دوم قرار دارد.

همچنین، این دانشگاه در شاخص متوسط ضریب تاثیر نشریات منتشرکننده مقالات و هم‌انتشاری صنعت و دانشگاه، رتبه سوم را به دست آورده است.

هم‌اکنون بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ دانشجو در دانشگاه مراغه مشغول به تحصیل هستند که شامل پنج رشته دکتری، ۴۲ رشته کارشناسی ارشد، ۲۲ رشته کارشناسی پیوسته، دو رشته کارشناسی ناپیوسته و یک رشته کاردانی می‌شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *