پایگاه خبری هامپوئیل
0

فقدان رقیب، عامل اختلاف در اردوگاه اصولگرایان

فقدان رقیب، عامل اختلاف در اردوگاه اصولگرایان
بازدید 21

زمان کمی به انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده است. در چند روز اخیر لیست‌های مختلفی برای انتخابات منتشر شده است.

برای بررسی شرایط موجود در انتخابات با محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگر به گفتگو پرداخته‌ایم.

محمد مهاجری اظهار کرد: در معمولاً، در انتخابات، حضور لیست‌های مختلف باعث ایجاد رقابت می‌شود؛ بدون در نظر گرفتن اینکه افرادی که در لیست‌ها قرار دارند، شایسته و توانمند هستند یا نه. انتشار لیست‌ها اغلب به عنوان یک فعالیت سیاسی مورد توجه است. اما ویژگی‌های افراد در این لیست‌ها به تفکر سیاسی آنها بستگی دارد. اگر افراد متعادلی باشند، به لیستی که نزدیک به صدای مردم باشد، نزدیک خواهند بود. اگر از جناح‌های تندرو حمایت کنند، احتمالاً به لیستی که با آنان همپوشانی داشته باشد، حمایت می‌کنند.

او در ادامه به روند تهیه لیست‌ها و منطقی بودن آنها اشاره کرد و گفت: این بر اساس سلیقه سیاسی افراد است. به نظر من، اصولگرایان به دلیل نداشتن رقیب سیاسی، با مشکلات شدیدی در تهیه لیست روبرو شده‌اند. دیدیم که حتی لیست‌هایی که امضا شده بود، کنار گذاشته شد و افراد دیگری به آن اضافه و حذف شدند. لیست مشترک آقای قالیباف و جبهه پایداری نمونه‌ای از این وضعیت بود.

درباره افشاگری‌ها و اختلافات جدی میان کاندیدهای انتخابات، او گفت: این موارد می‌تواند باعث کاهش مشارکت مردم شود؛ به این معنا که مردم احساس می‌کنند هیچ کسی که واقعاً صالح نیست، در انتخابات حضور ندارد. این می‌تواند باعث افزایش بدبینی مردم شود و بسیاری از افراد انتخابات را به عنوان موقعیتی فاسد می‌بینند.

در مورد مشارکت مردم در انتخابات، او اظهار داشت: امیدوارم مشارکت خوبی باشد، اما نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که شرایط خوبی وجود ندارد. امیدوارم در آینده نزدیک یک معجزه رخ دهد و مشارکت مردم افزایش یابد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *