پایگاه خبری هامپوئیل
0

سهام عدالت متوفیان: وراث تا چه زمانی می‌توانند سهام را دریافت کنند؟

سهام عدالت متوفیان: وراث تا چه زمانی می‌توانند سهام را دریافت کنند؟
بازدید 16

به گفته مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری گیلان، یکی از ورثه به عنوان نماینده از طرف دیگر وراث که اطلاعاتش در سامانه سجام ثبت شده می‌تواند برای انجام کار‌های اداری در این خصوص اقدام کند.

مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری گیلان اعلام کرد که وراث فوت‌شدگان می‌توانند حداکثر تا ۱۰ اسفند برای دریافت ارث سهام عدالت متوفای خود اقدام کنند.

ابراهیم قنبرپور، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری گیلان، در خصوص دریافت سود سهام عدالت متوفیان اظهار داشت که وارثان متوفیانی که تاریخ فوت آن‌ها تا تاریخ ۱۳۹۹/۵/۱ است، می‌توانند برای دریافت سهام عدالت امسال و سال‌های گذشته، به کارگزاری‌های بورس، بانک‌های عامل و دفاتر پیشخوان دولت در شهرستان خود مراجعه کنند. قنبرپور اعلام کرد که بانک‌های ملی، ملت، تجارت و پارسیان برای ثبت اطلاعات ورثه‌های متوفی در این استان در نظر گرفته شده‌اند.

وی افزود: یکی از ورثه به عنوان نماینده از طرف دیگر ورثه‌ها که اطلاعاتشان در سامانه سجام ثبت شده، می‌تواند برای انجام کار‌های اداری مربوط به این موضوع اقدام کند.

قنبرپور با اشاره به اینکه فرآیند تقسیم سهام عدالت بین ورثه ۲ روز زمان می‌برد، اظهار کرد: اشخاص دارای سجام بورس، می‌توانند پس از ورود به درگاه یکپارچه ذی‌نفعان بازار سرمایه، با وارد کردن کد ملی و تاریخ تولد متوفی، از طریق گزینه «امور سهام عدالت متوفی» در نشانی ddn.csdiran.ir، وضعیت سهام عدالت متوفی را استعلام بگیرند.

مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری گیلان یادآوری کرد که کسانی که از قبل برای تقسیم ارث و گرفتن انحصار وراثت در دفاتر پیشخوان دولت یا دفاتر الکترونیک قضایی ثبت‌نام کرده‌اند، به نام‌نویسی مجدد نیاز ندارند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *