پایگاه خبری هامپوئیل
0

سخنگوی قوه قضاییه: سلبریتی‌ها در قبال تبلیغات کوروش کمپانی مسئولند

سخنگوی قوه قضاییه: سلبریتی‌ها در قبال تبلیغات کوروش کمپانی مسئولند
بازدید 7

با اعتذار از گوینده، سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به برخی از شخصیت‌های هنری و ورزشی که در فضای مجازی به تبلیغ این شرکت پرداخته‌اند، اظهار کرد: متأسفانه، برخی از این چهره‌های برجسته در عرصه هنر و ورزش کشور، به‌صورت نادرست در فضای مجازی تبلیغاتی را انجام داده‌اند که از نظر جلب اعتماد عمومی تأثیرگذار بوده و بر اساس قوانین باید مبالغ دریافتی خود از این شرکت را به خزانه دولت بازگردانند. این فرآیند در حال ادامه است و تداوم دارد.

به گزارش هامپوئیل، مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه، در خصوص پرونده کوروش کمپانی اظهار داشت: این شرکت به‌صورت غیرقانونی اقدام به فروش محصولات الکترونیکی از جمله گوشی‌های آیفون و سامسونگ و سایر محصولات نموده است.

وی افزود: تاکنون آمار دقیقی از مشتریان این محصولات ثبت نشده است، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که تعداد قابل توجهی از افراد این محصولات را خریداری کرده‌اند و بسیاری دیگر که پول پرداختی را کرده‌اند، هنوز کالاهای خود را دریافت نکرده‌اند.

ستایشی ادامه داد: مدیرعامل این شرکت، پنج ماه پیش از ورود مقامات قضایی به این موضوع، کشور را ترک کرده است.

در ادامه، سخنگوی قوه قضاییه اظهار کرد: مدیرعامل شرکت کوروش کمپانی به اتهام کلاهبرداری مورد تعقیب قرار گرفته و دارایی‌های این شرکت در نقاط مختلف کشور مانند جزیره کیش تشخیص داده و توقیف شده است.

او اضافه کرد: یکی از اعضای ارشد این شرکت نیز به اتهام همکاری در این عمل کلاهبرداری بازداشت شده و تمهیدات لازم نسبت به دارایی‌های مرتبط با مدیرعامل و فرد مذکور که قصد فروش آن‌ها را داشتند، انجام شده است.

ستایشی بیان کرد: تاکنون هیچ شکایتی علیه مدیرعامل و این شرکت دریافت نشده است و در تاریخ ۲۸ بهمن ماه، با دستور مقامات قضایی، بنری نصب شده تا افرادی که از این شرکت شکایت دارند، شکایت خود را به پلیس مربوطه با اسناد و ادله ارائه کنند.

ستایشی با اشاره به اقدامات حقوقی در جهت بازگرداندن مدیرعامل این شرکت به کشور، اظهار کرد: تحقیقاتی صورت گرفته و اسناد مورد نیاز جمع‌آوری شده است و به تدریج اموال شرکت و همچنین اعضای ارشد آن توقیف خواهند شد.

با اشاره به برخی از شخصیت‌های هنری و ورزشی که در فضای مجازی به تبلیغ این شرکت پرداخته‌اند، سخنگوی قوه قضاییه اظهار داشت: متأسفانه، برخی از این چهره‌های برجسته در عرصه هنر و ورزش کشور، به‌صورت نادرست در فضای مجازی تبلیغاتی انجام داده‌اند که از نظر جلب اعتماد عمومی تأثیرگذار بوده و بر اساس قوانین باید مبالغ دریافتی خود از این شرکت را به خزانه دولت بازگردانند. این روند پیگیری و اجرا می‌شود.

سخنگوی قوه قضاییه به پیگیری این پرونده در ناحیه ۵ دادسرای عمومی و انقلاب تهران اشاره کرد و افزود: در صورت شناسایی و توقیف اموال این شرکت، برنامه‌ای متناسب برای توزیع آنها بین مالباختگان اجرا می‌شود. اطلاعات مربوط به اموال منقول و غیرمنقول این شرکت می‌تواند توسط مراجع ذیربط به اطلاعات‌های لازم برسد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر در مرحله اخذ شکایت مالباختگان و جمع‌آوری اسناد موجود درباره این پرونده هستیم.

سخنگوی قوه قضاییه درباره ترک فعل‌های احتمالی صورت گرفته درباره این شرکت نیز توضیح داد و گفت: باید تحقیقات لازم انجام شود تا در صورت نقض قوانین، تصمیمات لازم اتخاذ شود.

وی بیان کرد: باید مشخص شود که آیا نظارت‌های قانونی لازم انجام شده است یا خیر؟ تا با استفاده از نتایج تحقیقات، تصمیمات لازم را اتخاذ کنیم.

ستایشی با اشاره به اینکه قوه قضاییه برای استرداد اموال مالباختگان این پرونده نهایت توجه را دارد و پشتیبان مردم است، تأکید کرد: از مردم می‌خواهیم در امور مالی و سرمایه‌گذاری خود به دقت عمل کنند و همچنین افراد و شرکت‌هایی که درگیر در این موضوع هستند، به تحقیقات کافی بپردازند تا دارایی خود را در معرض سوءاستفاده قرار ندهند.

وی با اشاره به نام شرکت، اظهار کرد: تنها شرکتی به نام “کوروش پردازان آی سا” با مسئولیت محدود با شماره ثبت مشخص، در تاریخ ۸ بهمن سال ۹۹ به ثبت رسیده است.

سخنگوی قوه قضاییه در پایان اظهار کرد: مدیرعامل این شرکت، وظایف عمومی را انجام نداده است. اما برای تاسیس شرکت‌ها و موسسات، لازم نیست که کارت پایان خدمت داشته باشند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر