پایگاه خبری هامپوئیل
0

بغداد در برابر واشنگتن: موضع‌گیری قاطع عراق

بغداد در برابر واشنگتن: موضع‌گیری قاطع عراق
بازدید 10

دولت عراق اقدام نظامی روز چهارشنبه ایالات متحده در بغداد را که منجر به شهادت یکی از فرماندهان ارشد شبه نظامیان کتائب حزب‌الله شد، محکوم کرد.

به گزارش از خبرنگار بین‌الملل  هامپوئیل، بر اساس گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق، این حمله را در بیانیه‌ای در شبکه اجتماعی «ایکس»، یک «تجاوز جدید از سوی ایالات متحده» نامیده و اظهار کرده است که این اقدام «همه تفاهم‌ها بین عراق و ایالات‌متحده را تضعیف» خواهد کرد.

تحسین الخفاجی نیز تکرار کرده که حملات آمریکا به عراق در جمعه گذشته در تلافی کشته شدن سه سرباز آمریکایی در اردن، «نقض حاکمیت عراق» است.

در همین زمان، یک مقام آمریکایی اظهار داشته که دولت عراق از عملیات نظامی آمریکا برای کشتن فرمانده کتائب حزب‌الله آگاه نبوده است.

این مقام افزوده است که حمله منجر به مرگ ابوباقر السعدی، یکی از گزینه‌هایی بود که پس از حمله پهپادی به اردن و کشته شدن سه سرباز آمریکایی، به جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا پیشنهاد شده بود.

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده هم تایید کرده که در ساعت ۹:۳۰ شب چهارشنبه ۱۸ بهمن‌ماه، نیروهای این ستاد در یک حمله هوایی در بغداد، یکی از فرماندهان کتائب حزب‌الله را به شهادت رسانده اند.

به گزارش سنتکام، این حمله در پاسخ به حملات به نیروهای آمریکایی صورت گرفته و در پی آن، مسئول مستقیم طراحی و مشارکت در حملات به نیروهای آمریکایی در منطقه کشته شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *