پایگاه خبری هامپوئیل
0

ایران صادرات گاز به عراق را متوقف کرد

ایران صادرات گاز به عراق را متوقف کرد
بازدید 11

وزارت برق عراق طبق دستورات دولت و با هماهنگی وزارت نفت به دنبال جایگزین کردن کمبود گاز برای فعالسازی نیروگاه ها با سوخت های جایگزین است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی هامپوئیل، به نقل از ایلنا، وزارت برق عراق در بیانیه‌ای که روز جمعه منتشر شد، اعلام کرد که به منظور کاهش وابستگی به گاز وارداتی، قصد دارد سیکل‌های ترکیبی را ایجاد و نیروگاه‌های حرارتی را فعال کند. همچنین، این وزارتخانه در حال پیشبرد پروژه‌های انرژی خورشیدی نیز مشغول است.

در بیانیه آمده است که کمبود گاز وارداتی تأثیرات منفی خود را بر نیروگاه‌های برق گذاشته و باعث نقص بیش از 4 هزار مگاواتی در شبکه تأمین برق در بغداد و مناطق مرکزی شده است. همچنین، ارسال برق به مناطق جنوبی نیز کاهش یافته است.

این بیانیه تصریح می‌کند که وزارت برق عراق، با توجه به دستورات دولت و هماهنگی با وزارت نفت، به دنبال استفاده از سوخت‌های جایگزین برای فعال‌سازی نیروگاه‌ها است تا زمانی که واردات گاز از سوی ایران به دلیل انجام تعمیرات، متوقف است.

وزارت برق عراق از شهروندان خواسته است تا تعهدات و وظایف این وزارتخانه را درک کنند، زیرا که واردات گاز جزء تعهدات موجود نیست.

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *