پایگاه خبری هامپوئیل
0

حماس: درگیر مذاکرات دشوار هستیم

حماس: درگیر مذاکرات دشوار هستیم
بازدید 15

یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد در حال حاضر نمی‌توان گفت که توافقی درباره طرح پاریس ۲ حاصل شده است.

به گزارش هامپوئیل، «محمد نزال»، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس، اظهار داشت: سندی که در جریان نشست «پاریس ۲» منتشر شده، مرتبط با ورود کمک‌ها به غزه است، اما هنوز به تایید نرسیده است.

وی تأکید کرد: جنبش درگیر یک نبرد مذاکراتی سخت مشابه یک نبرد نظامی است. ما به یک تغییر ویژه در مسیر ملی نیاز داریم.

نزال افزود: اگر بگوییم که نبرد میدانی فعلی نشان دهنده پیروزی مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی است، آن را بیش از حد بزرگنمایی نکرده‌ایم. اشغالگران سعی دارند تا نتایج پیروزی نظامی مقاومت فلسطینی را از ما سلب کنند.

یکی از اعضای دفتر سیاسی حماس با اشاره به وضعیت ناحیه شمالی نوار غزه که دچار گرسنگی شده است، اعلام کرد: در حال حاضر، اصلی‌ترین اولویت ما وارد آوردن کمک‌ها به این منطقه است. حماس در حین فعالیت‌های سیاسی خود تمام تلاش خود را برای نجات مردم نوار غزه به کار می‌گیرد.

پیش‌تر، وب‌گاه آمریکایی آکسیوس با ارجاع به دو منبع، گزارش داد که «در جلسات مذاکرات پاریس، پیشرفت‌هایی آشکار حاصل شده است که ممکن است در چند روز آینده منجر به مذاکرات جدی‌تری در خصوص توافقات مرتبط با جنگ غزه، آتش‌بس و تبادل اسرا گردد».

به گفته این منابع، مقامات آمریکایی، قطری و مصری در یک جلسه کلیدی در پاریس روز جمعه، یک چارچوب جدید و دقیق‌تر برای تبادل اسرا به مذاکره‌کنندگان صهیونیستی ارائه دادند.

این منابع اظهار کردند: این چارچوب به روز شده شامل پیشنهاد آتش‌بس ۶ هفته‌ای و آزادی صدها اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی است، در عوض حدود ۴۰ اسیر صهیونیستی در غزه آزاد شوند.

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *