پایگاه خبری هامپوئیل
0

واکنش قاطع وزیر کشور به اقدامات خصمانه آمریکا

واکنش قاطع وزیر کشور به اقدامات خصمانه آمریکا
بازدید 19

وحیدی گفت: آمریکا باید بفهمد نمی تواند در کشورها دخالت کند، سوریه و یمن را بمباران و در همان حال از رژیم صهیونیستی حمایت کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی هامپوئیل، در یک دیدار با مشاور وزیر کشور عراق و همراهانش، احمد وحیدی در تاریخ چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ اظهاراتی نمود. او افزود: نماینده عراق در شورای امنیت تصمیمات موثری را اعلام کرده است.

باید به آمریکا اعلام کنیم که نباید به دخالت‌هایش در کشورها ادامه دهد، از جمله بمباران کردن سوریه و یمن و همچنین حمایت از رژیم صهیونیستی.

ما از مواضع دولت و مردم عراق در پشتیبانی از فلسطین نیز قدردانی می‌کنیم. ما در یک زمان حساس تاریخی قرار داریم که جهان باید به مواضع جامعه اسلامی گوش فرا دهد.

وی همچنین درباره رویداد بزرگ اربعین حسینی در سال گذشته نیز توضیح داد: تجارب موفقیت‌آمیزی در سال گذشته در زمینه اربعین داشتیم که نتیجه هماهنگی‌های انجام شده بود.

وی با تقدیر از نخست وزیر و وزیر کشور عراق در این زمینه، امیدواری خود را بیان کرد که مراسم اربعین امسال بهتر از سال گذشته برگزار شود و نقائص را رفع کنیم.

وزیر کشور با اشاره به توافق ۳۶ بندی هیأت‌های ایران و عراق برای حل مشکلات مرزی، حمل و نقل، امکانات بهداشتی و جاده‌ها تأکید کرد.

او خواستار اجرای کامل این توافق شد و یادآوری کرد که توسعه پایانه‌ها و تاسیسات مرزی امر ضروری است و همچنین خط شلمچه-بصره می‌تواند برای زائران مفید باشد.

وی همچنین بر حمل و نقل دریایی تأکید کرد و گفت که این اقدام و توسعه بازارچه‌های مرزی برای تقویت روابط دو کشور و کمک به معیشت مرزنشینان اثرات مثبتی دارد.

در این نشست، سید مجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور نیز اظهاراتی داشت و گفت: امروز میزبان دو هیأت اربعین و مرزی از کشور عراق بودیم.

او با اشاره به اینکه «در سفر قبلی به بغداد دو جلسه برای بررسی اربعین امسال و مسائل مربوط به مرزها برگزار شد»، اظهار کرد: در جلسه امروز، با همکاری طرف عراقی، توافق بر سر ۳۶ بند مختلف به دست آمد.

زیارت اربعین نقطه همکاری و برادری دو کشور

سپهبد سعد معن ابراهیم، مشاور امنیتی وزیر کشور عراق، در این دیدار اظهار کرد: افتخار می‌کنم که این فرصت را دارم و حامل سلام وزیر کشور عراق به شما هستم.

او بیان کرد: “نیت صادقانه ما این است که هر دو طرف می‌خواهند زیارت اربعین با آرامش و سلامتی همه زائران برگزار شود” و افزود: حمایت نخست وزیر عراق و وزیر کشور به هماهنگی خوبی منتهی شده است. زیارت اربعین نشان از همکاری و برادری دو کشور است.

عمر الوائلی، رئیس هیأت گذرگاه‌های مرزی عراق، نیز با بیان امیدواری از این‌که هماهنگی‌های بهتری در زمینه برگزاری مراسم اربعین انجام شود، افزود: “در سازمان گذرگاه مرزی، تلاش می‌کنیم تا خدمت‌گزاری به زائران و ترددها روان باشد.”

او با تاکید بر این‌که با تبادل اطلاعات و هماهنگی مشکلات را بر طرف می‌کنیم، افزود: “درهای سازمان ما برای ایرانیان جهت تبادلات مرزی و زیارت باز است.”

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *