پایگاه خبری هامپوئیل
0

تعامل دولت و بخش خصوصی، تضمین کننده شکوفایی اقتصادی

تعامل دولت و بخش خصوصی، تضمین کننده شکوفایی اقتصادی
بازدید 7

بخش خصوصی، به عنوان یکی از ارکان حیاتی در چرخه صنعت و اقتصاد کشور، همواره نقش اساسی و اصلی در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ایفا کرده است. با مطالعه دقیق‌تر درباره عملکرد این بخش، می‌توان به جایگاه ویژه‌ای که بخش خصوصی در تقویت اقتصاد، تجارت داخلی و خارجی، و گسترش صادرات و روابط بین‌الملل دارد، تأکید نمود.

همه نهادها و سازمان‌های ذیربط باید در ایجاد انگیزه، کاهش موانع، و ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای حضور موفق بخش خصوصی در بازارهای داخلی و خارجی نقش داشته و به‌ویژه در حوزه توسعه صادرات غیرنفتی، با کمک این بخش، سیاست‌گذاری مؤثر و برنامه‌ریزی کارشناسی صورت گیرد.

حضور انگیزه‌دار بخش خصوصی در رشد و پویایی صنعت و اقتصاد کشور بدون تردید نیازمند حمایت جامعه از طرف دولت، مسئولین، نهادهای دولتی و بانک‌ها است. این نکته را نباید فراموش کرد که هرگونه حمایت و تقویت این بخش به عنوان موتور محرک حمایت از تولید داخلی و افزایش تولید، خودکفایی، و به طبع ایجاد امنیت و رفاه بیشتر اقتصادی خواهد بود.

مشارکت فعال صنعتگران، تولیدکنندگان و کارآفرینان بخش خصوصی در تصمیم‌گیری‌ها و تدوین سیاست‌های کلان اقتصادی، برگزاری جلسات هم‌اندیشی بین مسئولین دولت و صاحبان صنایع، بیان دغدغه‌ها، ارزیابی مشکلات، و ارائه راهکارها می‌تواند به حل بهتر معضلات و بهبود شرایط اقتصادی جامعه با کمک بخش خصوصی به عنوان بازوی توانمند دولت، کمک شایان توجهی نماید. این هم‌افزایی مثبت بدون شک به نفع مصرف‌کننده و طبقات مختلف جامعه خواهد بود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *