پایگاه خبری هامپوئیل
0

نقش کلیدی صنعت بیمه در پیشرفت اقتصادی کشور

نقش کلیدی صنعت بیمه در پیشرفت اقتصادی کشور
بازدید 18

بعد از ۸۰ سال عمر صنعت بیمه در ایران، وضعیت بیمه در کشور نگرانی فعالان این حوزه را برانگیخته است.

عدم نظارت مناسب بیمه مرکزی به عنوان نهاد حاکمیتی و کفایت ناکافی داخلی شرکت‌های بیمه در نظارت بر نمایندگی‌های زیرمجموعه خود، عامل اصلی ایجاد این وضعیت است.

برای کاهش ریسک سرمایه‌گذاری و آماده‌سازی سرمایه‌گذاران برای مقابله با چالش‌ها، ضروری است که ابتدا ریسک‌های موجود در مسیر سرمایه‌گذار را شناسایی و به سرمایه‌گذاران اطلاع‌رسانی کنیم. همچنین، تشکیل کمیته راهبری سرمایه‌گذاری با حضور کارشناسان مختلف، از جمله بانکی، بیمه‌ای، مالیاتی، بازاری و مشاوران صنعتی، ضروری است.

یکی از مسائل مهم در صنعت بیمه، عدم بهره‌گیری از دانش و تکنولوژی روز دنیا است که منجر به تولید با کیفیت پایین‌تر و با قیمت بالاتر می‌شود.

تعمیم و گسترش صنعت بیمه در کشور، افزایش رقابت و کارایی در بازار بیمه، افزایش رفاه عمومی و امنیت اجتماعی و اقتصادی، افزایش نقش بیمه در رشد و توسعه اقتصادی کشور، و جلوگیری از ضرر و زیان جامعه اهدافی هستند که باید جدی پیگیری شوند.

ذخایر فنی شرکت‌های بیمه، که مبالغ قابل توجهی را تشکیل می‌دهند، می‌توانند نقش برجسته‌ای در بازارهای اقتصادی کشور ایفا کنند. بهبود فضای کسب و کار و رفع چالش‌ها و مشکلات در مسیر سرمایه‌گذاران در بخش‌های تولیدی و صنعتی، یکی از راهکارهای اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و اشتغال در کشور است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *