پایگاه خبری هامپوئیل
0

راهنمای استعلام تعداد سیم کارت‌های فعال به نام شما

راهنمای استعلام تعداد سیم کارت‌های فعال به نام شما
بازدید 45

براساس مقررات هر شخص حقیقی می‌تواند در مجموع از تمامی اپراتورهای تلفن همراه، حداکثر تعداد ۱۰ سیم‌کارت فعال به نام خود داشته باشد.

به گزارش خبرنگار فناوری هامپوئیل، طبق قوانین مربوطه، هر شخص حقیقی مجاز است تا حداکثر تعداد ۱۰ سیم‌کارت فعال را به نام خود در اختیار داشته باشد.

متأسفانه، برخی از افراد به نگهداری دقیق از سیم‌کارت‌های خود توجه کافی نمی‌کنند و گاهی حتی اطلاعی از مکان و مالکیت سیم‌کارت‌های خود ندارند. این موضوع منجر به انجام بسیاری از جرائم و کلاهبرداری‌های اینترنتی و تلفنی با استفاده از سیم‌کارت‌های دیگران شده است.

بنابراین، کاربران باید در نگهداری از سیم‌کارت‌های خود بسیار دقت کنند و همواره از تعداد وضعیت سیم‌کارت‌های خود آگاه باشند.

سه روش استعلام سیم کارت ایرانسل، همراه اول و رایتل:

 •  برای استعلام تعداد سیم‌کارت‌های ثبت شده به نام شما، می‌توانید به آدرس اینترنتی mobilecount.cra.ir مراجعه کنید و از سامانه استعلام خطوط استفاده نمایید. این امکان به شما این اجازه را می‌دهد که تعداد سیم‌کارت‌هایی که به کد ملی شما ثبت شده را مشاهده کرده و در صورت عدم استفاده از آن‌ها، آن‌ها را غیرفعال کنید.
 •  برای استعلام تعداد سیم‌کارت‌های ثبت شده به نام شما، می‌توانید کد ملی خود را به یکی از شماره‌های ۳۰۰۰۱۵۰ و ۳۰۰۰۵۰۴۹۰۱ از طریق یکی از خطوط تحت مالکیت ارسال کنید و از این طریق به استعلام تعداد سیم‌کارت‌های خود بپردازید.
 •  برای استعلام سیم‌کارت‌های شما در اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:
  الف) مشترکین ایرانسل می‌توانند با ورود به اپلیکیشن ایرانسل من یا با شماره دستوری #۸۰*، نام مالک اصلی سیم‌کارت فعال روی گوشی خود را مشاهده کنند.
  ب) مشترکین همراه اول می‌توانند با ورود به اپلیکیشن همراه من، نام مالک اصلی سیم‌کارت فعال روی گوشی خود را مشاهده کنند.
  ج) مشترکین رایتل جهت استعلام سیم‌کارت‌ها می‌توانند از طریق اپلیکیشن رایتل من یا با شماره دستوری #۲۱۱*، نام مالک اصلی سیم‌کارت فعال روی گوشی خود را مشاهده کنند.

استعلام سیم‌کارت های به نام با کد ملی از طریق سایت

برای اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های خود، مشترکین هر یک از چهار اپراتور تلفن همراه کشور می‌توانند از روش زیر استفاده نمایند:

 •  ابتدا سایت “تنظیم مقررات رادیویی” را در موتور جستجوی گوگل جستجو کنید.
 •  بر روی اولین سایتی که نتیجه جستجو می‌دهد، کلیک کنید.
 •  در صفحه باز شده، برای استعلام تعداد سیم‌کارت‌ها، روی گزینه “ادامه حقوق کاربران” کلیک کنید.
 •  سپس بر روی گزینه “استعلام سرویس‌های مشترکین” کلیک نمایید.
 •  در مرحله بعد، هر دو گزینه “اطمینان دارم” را تیک بزنید و بر روی “مرحله بعد” کلیک کنید.
 •  نوع شناسه هویتی مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر روی گزینه “کد ملی” کلیک نمایید.
 •  در فیلد اول، کد ملی خود را وارد کنید، در فیلد دوم شماره تلفن همراه و در فیلد سوم کد امنیتی را وارد کنید، سپس بر روی “مرحله بعد” کلیک کنید.
 •  یک پیامک حاوی تعداد سیم‌کارت‌های شما به شماره تلفن همراه شما ارسال می‌شود.

برای اطلاع از شماره‌های سیم‌کارت‌هایتان، می‌توانید اپلیکیشن مربوط به اپراتور مورد نظر خود را مانند “رایتل من”، “همراه من” و “ایرانسل من” را دانلود کرده و طبق روش‌های ارائه شده در اپلیکیشن عمل کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *