پایگاه خبری هامپوئیل
0

امام جمعه مراغه از فعالیت تعداد زیاد غذاخوری‌ها در ماه رمضان انتقاد کرد

امام جمعه مراغه از فعالیت تعداد زیاد غذاخوری‌ها در ماه رمضان انتقاد کرد
بازدید 5

مراغه-ایرنا آیت‌الله محمدتقی پورمحمدی نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه این شهر، در خطبه دوم نماز جمعه مراغه، با ابراز نگرانی از فعالیت بیش از حد غذاخوری‌ها در طول ماه مبارک رمضان به دلیل حضور مسافران نوروزی، به تصریح این نکته پرداختند که مسافران باید با وضعیت و شرایط این ماه آشنا شوند. آیت‌الله پورمحمدی افزود که در گذشته تنها یک یا دو واحد غذاخوری برای ارائه خدمات به مسافران در این ماه مجوز فعالیت دریافت می‌کردند، اما اکنون تعداد آنها افزایش یافته است.

امام جمعه مراغه از فعالیت تعداد زیاد غذاخوری‌ها در ماه رمضان انتقاد کرد

ترویج روزه‌خواری در روز طبیعت، آزرده خاطر شدن مومنان را به دنبال دارد

او بیان کرد که تظاهر به روزه‌خواری در اسلام حکم خاصی دارد و این موضوع باید به جدیت بررسی شود. همچنین، ابراز کرد که مجازات روزه‌خواری در ملاء عام نباید به دلایلی مانند رعایت حقوق بشر به سختی بگیرد و نظم قضایی و انتظامی باید در مقابل این پدیده مقابله کنند. وی تاکید کرد که تظاهر به روزه‌خواری به بهانه روز طبیعت و در مکان‌های عمومی، موجب ناراحتی مومنان می‌شود و اجتناب از منکر و ارتکاب اعمال ناپسند در این زمینه امری ضروری است.

بی‌کفایتی سردمداران بسیاری از کشورها در مورد مسائل غزه

نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری، به ادامه جنایت‌های صهیونیست‌ها در غزه اشاره کرد و اظهار کرد: جامعه بین‌الملل با مردم غزه همدردی می‌نماید، اما مقامات بسیاری از کشورها، به ویژه غربی‌ها، در این باره بی‌تفاوت هستند.

آیت‌الله پورمحمدی افزود: صهیونیست‌ها مردم بی‌دفاع و مظلوم غزه را هدف گلوله‌های خود قرار می‌دهند و با بولدوزر از روی جنازه‌های آنان عبور می‌کنند؛ در این موقعیت، مدعیان دورغین حقوق بشر و مقامات بی‌غیرت کشورهای غربی تنها به عنوان ناظر حضور دارند.

وی افزود: تحریم رژیم اشغالگر اسرائیل حداقل اقدامی است که از سوی مقامات کشورهای مختلف دنیا، به ویژه کشورهای منطقه، انتظار می‌رود تا از ادامه نسل‌کشی در غزه پرهیز کنند.

امام جمعه مراغه هم به نزدیک شدن به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس اشاره کرد و تصریح کرد: اگر مسلمانان جهان به یکپارچگی دست یابند، اسرائیل و آمریکا نمی‌توانند به آسانی با مقاومت و جنایت علیه مردم غزه روبرو شوند.

اهمیت روز ۱۲ فروردین

امام جمعه مراغه درباره فرا رسیدن ۱۲ فروردین و روز جمهوری اسلامی اظهار نمودند که این روز به عنوان یکی از روزهای مهم تاریخ کشور محسوب می‌شود، به ویژه برای افرادی که تجربه دوران پیش از انقلاب اسلامی را داشته‌اند.

آیت‌الله پورمحمدی با اشاره به این نکته که هیچ‌کس مشکلات معیشتی را انکار نمی‌کند، افزودند که دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی با دوران‌های قبل از آن قابل مقایسه نیست و افراد مسن می‌توانند به خوبی در این زمینه اظهار نظر کنند.

وی با تاکید بر این موضوع که کشور در دوره قبل از انقلاب از زیرساخت‌های اساسی زندگی بهره‌مند نبود، افزود: مناطق روستایی کاملاً محروم بودند و مردم روستا از امکانات زیربنایی بهره‌مند نبودند.

عضو مجلس خبرگان رهبری نیز افزود که “ای کاش که گلیم‌های آن دوران را برای یادگاری نگه‌داریم تا بفهمیم که به چه میزان شرایط زندگی بهبود یافته است”.

او در این باره با گرامیداشت روز جمهوری اسلامی بیان کرد که “صدها هزار نفر برای حفظ این نظام مقدس خون خود را فدا کرده‌اند؛ بنابراین ما نیز باید ارزش این نظام را بفهمیم تا در پیشگاه این شهدا شرمنده نشویم”.

نامه ۳۱ نهج‌البلاغه دوره کامل سیر و سلوک

امام جمعه مراغه، به مناسبت نزدیک شدن به ایام شهادت امام علی (ع)، یک بخش از نامه ۳۱ نهج‌البلاغه را که مخاطب به امام حسن مجتبی (ع) است، بازگو کرد و اظهار کرد: این نامه، جزو بلندترین نامه‌های امیرالمومنین (ع) در نهج البلاغه است و یک دوره

کامل در تدریس اخلاق، ارتقاء خودباوری، و راهبرد سیر و سلوک به سوی الهی به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، حضرت امام علی (ع) به دلیل حدیث شناخته شده “أَنَا وَعَلِیٌّ أَبَوَا هَذِهِ الاُْمَّة”، به عنوان پدر تمام امّت شناخته می‌شود، و در نامه ۳۱ نهج‌البلاغه، واقعیتاً به تمام اعضای امّت اشاره دارد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *