پایگاه خبری هامپوئیل
0

الگوی “شهر سالم مراغه” مورد تأیید WHO

الگوی "شهر سالم مراغه" مورد تأیید WHO
بازدید 11

دبیر برنامه شهر سالم و ایمن مراغه اعلام کرد که کارشناسان و ارزیابان سازمان جهانی بهداشت از رویکرد و فرآیند اجرای برنامه شهر سالم مراغه رضایت کامل دارند.

به گزارش پایگاه خبری هامپوئیل، صدیقه صلواتی افزود: آخرین مرحله ارزیابی توسط دفتر سازمان جهانی بهداشت در قاهره مصر از اردیبهشت امسال آغاز شد. در روزهای ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت دو جلسه مجازی هشت ساعته برگزار گردید و در آن، دبیران و روسای کمیته‌های تخصصی برنامه شهر سالم مراغه به سوالات تخصصی ارزیابان پاسخ دادند.

وی ادامه داد: در این جلسات مجازی علاوه بر مسئولان دفتر سازمان جهانی بهداشت در ایران و دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، سه تن از ارزیابان بین‌المللی شامل دکتر ماها العداوی و دکتر سمر الفکی از قاهره مصر و دکتر محسن کنعان از عمان نیز بصورت مجازی حضور داشتند.

او افزود: در روز‌های ۲۷ و ۲۸ خرداد، ارزیابان بین‌المللی به مراغه آمدند و از مکان‌های مختلفی بازدید کردند. در مراسم اختتامیه، آنها از رویکرد و فرآیند اجرای برنامه شهر سالم مراغه که تحت نظارت دبیرخانه برنامه شهر سالم انجام شده، به طور کامل ابراز رضایت کردند.

دبیر برنامه شهر سالم و ایمن مراغه بیان کرد که دبیرخانه این برنامه در دانشکده علوم پزشکی مستقر بوده و تحت نظارت فرمانداری شهرستان مراغه فعالیت می‌کند. ارزیابان ملی و بین‌المللی تأیید کرده‌اند که شهر سالم به خوبی در هدایت علمی و اجرایی برنامه، نظام شهر سالم و حکمرانی خوب برای سلامت را پیاده‌سازی کرده است.

وی تصریح کرد که برای این برنامه، کمیته‌های تخصصی هفت‌گانه با محوریت شهرداری، آموزش و پرورش، هلال احمر، دانشکده علوم پزشکی، نیروی انتظامی، پلیس راهنمایی و رانندگی، و بهزیستی، و همچنین سازمان‌های مختلف مردم‌نهاد به همراه اعضای اندیشگاه برنامه شهر سالم و نیروهای داوطلب مردمی از جمله کانون‌های سلامت محلات و اعضای خانه مشارکت در سلامت شهرستان تشکیل شده‌اند. مراغه دومین شهر کشور پس از شهر جدید سهند است که توسط کارشناسان بهداشت جهانی برای پیوستن به جمع شهرهای سالم جهان ارزیابی شده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *