پایگاه خبری هامپوئیل
0

اعلام نرخ ارز حج تمتع ۱۴۰۳: زائران چقدر باید بپردازند؟

اعلام نرخ ارز حج تمتع ۱۴۰۳: زائران چقدر باید بپردازند؟
بازدید 13

نرخ ارز مورد نیاز برای مخارج حج تمتع سال آینده حدود ۳۹۰۰۰ تومان محاسبه خواهد شد.

به گزارش هامپوئیل، هیئت وزیران، نرخ ارز حج تمتع سال ۱۴۰۳ را تصویب کرد.

طبق گزارش تسنیم، از تاریخ ۱۵ دی ماه، ثبت‌نام اولیه افراد واجد شرایط برای حج تمتع سال آینده آغاز شده است و تاکنون هفت اولویت ثبت‌نام اعلام شده که در روزهای آینده فراخوان جدید برای برخی ایستگاه‌های پروازی منتشر خواهد شد.

در تصویب نامه آمده است:

هیئت وزیران، بر اساس پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به استناد ماده ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اجازه داده است که سازمان حج و زیارت مجاز باشد تا به مبلغ سیصد میلیون دلار به نرخ ارز حواله مرکز مبادله ارز و طلا ایران اقدام کند و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران این مبلغ را برای تأمین هزینه‌های ارزی حج تمتع سال ۱۴۰۳ در یک حساب دلاری به‌نام سازمان حج و زیارت ثبت و نگهداری نماید. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، به درخواست سازمان حج و زیارت در زمان مناسب، نسبت به پرداخت و انتقال مبلغ مذکور به کشور عربستان از ارزهای موجود با اعمال نرخ معادل دلار با ارز مورد نظر اقدام خواهد کرد.

بنابراین، نرخ ارز مورد نیاز برای هزینه‌های حج تمتع سال آینده به تقریب ۳۹ هزار تومان محاسبه می‌شود.

سیدعباس حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت، اعلام کرد که عملیات انتقال مبلغ مذکور توسط بانک مرکزی انجام می‌شود. تا به این لحظه بیش از ۵۶ هزار نفر برای شرکت در حج تمتع سال آینده ثبت‌نام کرده‌اند و فرآیند ثبت‌نام تا پر شدن ظرفیت مقرر توسط سازمان حج و زیارت ادامه خواهد داشت.

در حال حاضر، حدود یک میلیون نفر در انتظار سفر حج تمتع هستند و سهمیه حج ایران برای سال آینده به ۸۲ هزار و ۵۰۰ نفر تعیین شده است؛ با این حال، مکاتباتی از طریق وزارت امور خارجه در جریان است تا این سهمیه به مرز ۸۹ هزار نفر افزایش یابد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *