پایگاه خبری هامپوئیل
0

خبر خوش دولت برای ۲۲ بهمن: عیدی برای همه ایرانیان

خبر خوش دولت برای ۲۲ بهمن: عیدی برای همه ایرانیان
بازدید 11

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: ۲۰۰ هزار تومان به کالابرگ الکترونیکی مردم اضافه شده و می‌توانند به راحتی خرید کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی هامپوئیل، در سال ۱۴۰۰، دولت سیزدهم به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی طرح واریز یارانه ۱۰۰ هزار تومانی را به حساب اقشار کم درآمد جامعه معرفی کرد. با نزدیک شدن به ۲۲ بهمن سال جاری، سؤالی که مطرح شده است، این است که آیا امسال نیز هدیه ویژه ۲۲ بهمن به حساب افراد واریز خواهد شد یا خیر؟

در طول سال، با نزدیک شدن به مناسبت‌های مختلف، شایعاتی در خصوص واریز یارانه‌های ویژه این ایام منتشر می‌شود. این شایعات معمولاً موضوع گفته شده را به شدت برجسته کرده و در نهایت مشخص می‌شود که آیا چنین برنامه‌ای در نظر گرفته شده است یا خیر. اما یارانه ویژه ۲۲ بهمن مسأله‌ای رسمی و تأیید شده است که از سال ۱۴۰۰ واریز آن آغاز شد.

در بهمن ۱۴۰۰، دولت رئیسی طرح حمایت معیشتی ویژه ۲۲ بهمن را رونمایی کرد و هدف اعلامی آن، حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه بود. طبق این طرح، یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شد و مستمری‌بگیران سازمان‌های حمایتی نیز مشمول دریافت این یارانه بودند. تعداد حدود ۳۲ میلیون نفر یا حدود نیمی از جمعیت یارانه‌بگیر، مستحق دریافت این یارانه شناخته شدند.

در روز ۲۱ بهمن ۱۴۰۰، ساعت ۲۴، یارانه ویژه ۲۲ بهمن به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. با این حال، برخی حواشی نیز درباره این واریزها ادامه داشت که برخی از حساب‌ها به دلیل مسائل مختلف شارژ نشده بودند.

اکنون، با نزدیک شدن به ۲۲ بهمن سال ۱۴۰۳، شایعات دوباره درباره واریز یارانه ویژه این تاریخ مطرح شده است. با توجه به سابقه دولت رئیسی در پرداخت چنین یارانه‌هایی، منتظر باقی ماندن اخبار رسمی از سوی مسئولین مربوطه برای اطلاعات بیشتر هستیم.

علیرضا عسگریان، معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در همین راستا گفته: ۲۰۰ هزار تومان به کالابرگ الکترونیکی مردم اضافه شده و می‌توانند به راحتی خرید کنند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *