پایگاه خبری هامپوئیل
0

مژده به کارگران: حقوق 1403 چقدر افزایش یافت؟

مژده به کارگران: حقوق 1403 چقدر افزایش یافت؟
بازدید 15

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی برای سال ۱۴۰۳ با افزایش بیست درصدی همراه خواهد بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی هامپوئیل، حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی برای سال ۱۴۰۳ با افزایش بیست درصدی همراه خواهد بود. شورای عالی کار در دست بررسی و تصمیم‌گیری در مورد میزان افزایش حقوق در سال جاری است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن، افزایش حقوق در سال ۱۴۰۳ به نسبت ۲۰ درصد اعلام شده است، که ابتدا این رقم ۱۸ درصد بود، اما پس از بررسی، ۲ درصد به آن اضافه شد؛ بنابراین افزایش حقوق کارمندان در سال جاری معادل ۲۰ درصد خواهد بود. حال حقوق کارمندان به ۶۳,۶۹۹,۴۰۸ ریال رسیده است، که با مزایا و اضافات، حداقل حقوق دریافتی آن‌ها به ۱۰ میلیون تومان می‌رسد.

از سوی دیگر، افزایش حقوق برای کارگران نیز در سال ۱۴۰۳ بیست درصد است و حداقل حقوق آن‌ها به ۹ میلیون تومان افزایش می‌یابد. همچنین، با تعیین مبلغ عیدی سال جاری، حقوق و دستمزد با افزایش ۲۰ درصدی همراه است.

با توجه به اینکه بحث درباره افزایش حقوق سال ۱۴۰۳ همچنان ادامه دارد، پیش بینی می‌شود که افزایش حقوق برای افراد متاهل بدون فرزند در ماه‌های ۳۰ روزه، ۹ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان خواهد بود. همچنین، برای افراد متاهل با فرزند و دارای حداقل یکسال سابقه کار، پایه سنوات روزانه و حق اولاد نیز اضافه می‌شود. با توجه به افزایش هزینه‌ها و نارضایتی‌های مردم، افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان کاملاً انعکاس‌دهنده وضعیت کنونی جامعه نیست.

هیات عالی نظارت در جلسه عصر امروز تصمیم گرفت که حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را با متناسب سازی با سیاست‌های کلی نظام افزایش دهد. این تصمیم به تأیید مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت رسید. در پایان بهمن‌ماه، حقوق بازنشستگی، معوقات و عیدی پایان سال به صورت یکجا به حساب بازنشستگان سازمان آموزش و پرورش واریز خواهد شد.

رضا فیضی نژاد بیان کرده است که طبق تبصره پنج ماده واحده قانون تشکیل سازمان آموزش و پرورش استثنایی، سازمان مذکور مکلف است پس از صدور حکم بازنشستگی، کسور بازنشستگی معادل یک سال سنوات ارفاقی را براساس حقوق و فوق‌العاده‌های همان حکم محاسبه و به صندوق بازنشستگی کشوری واریز کند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *