پایگاه خبری هامپوئیل
0

مژده به بازنشستگان: حقوق سال 1403 مشخص شد

مژده به بازنشستگان: حقوق سال 1403 مشخص شد
بازدید 18

در این مطلب به جزئیات مبلغ حقوق بازنشستگان 1403 پرداخته شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره افزایش حقوق بازنشستگان این مطلب را مطالعه کنید.

مبلغ حقوق بازنشستگان 1403 چقدر است؟ میزان حقوق بازنشستگان 1403 چقدر شد؟ حقوق بازنشستگان 1403 چقدر است؟ حقوق سال 1403 بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر شد؟

حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح 1403 چقدر است؟ حقوق بازنشستگان کشوری 1403 چقدر است؟ حقوق سال 1403 بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر است؟

افزایش حقوق بازنشستگان

به گزارش منابع خبری اقتصادی هامپوئیل، در مراسم تجلیل از بازنشستگان و دریافت‌کنندگان مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی که در تاریخ ۱۶ بهمن برگزار شد، محمد مخبر، معاون اول رییس جمهور، اعلام کرد که دولت سیزدهم با اراده‌ی قاطع به‌تناسب با افزایش هزینه‌های زندگی، قصد دارد حقوق بازنشستگان را به‌روز کند.

بیشتر بخوانید:

آخرین اخبار از واریز عیدی بازنشستگان: مبلغ و زمان دقیق

حداقل حقوق بازنشستگان 10 میلیون تومان

حداقل حقوق بازنشستگان به چه میزان خواهد بود؟ محمد مخبر، معاون اول رییس جمهور، اعلام کرده است که این تعهد به حل مسئله حقوق بازنشستگان تا پایان دولت جاری طول می‌کشد و در آینده نزدیک، حداقل حقوق ماهیانه آنها به مبلغ نزدیک به ۱۰ میلیون تومان ارتقا خواهد یافت.

وی همچنین به اهمیت رسیدگی به حقوق بازنشستگان با تأکید بر این نکته اشاره کرده است که مقدار حداقل حقوق ۶ میلیون تومانی برای بازنشستگان تامین اجتماعی از دیدگاه دولت قابل قبول نیست و لازم است که با راهکارهای سریعتری این مسئله پیگیری شود. او از میان راهکارها به پرداخت بدهی دولت به این سازمان اشاره کرد و اعلام کرد که دولت ارزشمندترین بنگاه‌های خود را به مدیریت سازمان تامین اجتماعی واگذار کرده است.

مژده به بازنشستگان: حقوق سال 1403 مشخص شد

واقعیت این است که حدود ۵ تا ۶ میلیون نفر از بازنشستگان و مستمری‌بگیران در کشور از خدمات ۱۸ صندوق بیمه‌ای بهره‌مند هستند. برای بهبود شرایط زندگی و معیشت این گروه از جامعه، نیاز به توجه جدی دولت به سیاست‌های گذاری کلان و همچنین تنظیم متناسب درآمدهای آنان با شاغلین وجود دارد. عزم دولت برای ارتقاء سطح درآمد بازنشستگان نشان از این دارد که میزان مستمری بازنشستگان و مستمری‌بگیران به اندازه کافی برای تأمین هزینه‌های زندگی آنان کفایت نمی‌کند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *