پایگاه خبری هامپوئیل
0

مرخصی عید غدیر برای زندانیان مراغه

مرخصی عید غدیر برای زندانیان مراغه
بازدید 14

مراغه – ایرنا – رئیس زندان مراغه اعلام کرد که به مناسبت هفته قوه قضاییه و عید غدیر خم، مقامات قضایی شهرستان از این ندامتگاه بازدید کردند و با اعطای مرخصی به ۳۴۶ زندانی موافقت نمودند.

غلامرضا سلطانی در گفت‌وگوی روز یکشنبه با خبرنگاران بیان کرد: رئیس دادگستری، دادستان و قضات دادگستری و دادسرای مراغه در این بازدید به مشکلات بیش از ۱۵۰ زندانی دیگر نیز رسیدگی کردند.

وی افزود: همچنین به پنج زندانی دیگر مرخصی پایان حبس اعطا شد تا بتوانند ایام عید غدیر خم را در کنار خانواده‌های خود سپری کنند.

رئیس زندان مراغه اعلام کرد که به منظور تقویت بنیان خانواده زندانیان، با اعطای مرخصی به آنان موافقت می‌شود. اما در صورت ارتکاب جرم جدید یا هرگونه تخلف انضباطی در طول مرخصی، طبق آیین‌نامه، به مدت معینی از مرخصی محروم خواهند شد.

سلطانی افزود: در هفته آخر خردادماه، جلسه شورای طبقه‌بندی این زندان برگزار شد و با اعطای امتیاز نظارت الکترونیکی یا پابند الکترونیک به ۵۳ زندانی موافقت گردید.

وی اظهار داشت که این اقدام در راستای تحقق اولویت سوم ابلاغی از سوی رئیس سازمان زندان‌ها انجام شده است.

او افزود: بهره‌مندی از امتیاز نظارت الکترونیک می‌تواند به کاهش مشکلات اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی زندانیان کمک کرده و در تقویت بنیان خانواده‌ها موثر باشد.

رئیس زندان مراغه همچنین اعلام کرد که آن دسته از زندانیانی که واجد شرایط دریافت مرخصی تشویقی هستند، در صورت یادگیری قرآن کریم، از این امتیاز معنوی بهره‌مند خواهند شد.

به گزارش ایرنا، زندانیان شهرستان‌های مراغه، بناب، ملکان، عجب‌شیر و لیلان در ندامتگاه مراغه نگهداری می‌شوند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *