پایگاه خبری هامپوئیل
0

سهمیه بنزین نوروزی چقدر است؟

سهمیه بنزین نوروزی چقدر است؟
بازدید 18

با نزدیک شدن به سال نو، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در گفتگوی جدیدترین خود، احتمال افزایش مصرف بنزین در ایام عید ۱۴۰۳ را به نسبت ۱۰ تا ۱۲ درصد افزایش اعلام کرده و اظهار داشته است که تمام انبارها و ذخایر کشور در وضعیت مناسبی قرار دارند و هیچ کمبودی در زمینه توزیع سوخت نوروزی وجود ندارد. هم‌اکنون، متوسط روزانه ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف می‌شود که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۱۲ تا ۱۳ درصد افزایش داشته است.

وی افزود که کارت‌های آزاد بنزین در همه کلانشهرها و شهرهای بزرگ به مقدار کافی موجود است و تعدادی کارت آزاد جدید نیز تولید و در سراسر کشور توزیع شده است تا در ایام نوروز به مسافران نوروزی هیچ کمبودی برای توزیع سوخت احساس نشود. همچنین، در حال پایش وضعیت میدانی هستیم و این پایش تا انتهای سفرهای نوروزی مسافران ادامه خواهد داشت.

با این حال، هنوز خبری از اختصاص سهمیه نوروزی برای خودروها منتشر نشده است و در حال حاضر تنها موضوعی که قطعی است، اختصاص ۶۰ لیتر سهمیه بنزین ماه فروردین است که در آخرین روز سال ۱۴۰۲ در کارت‌های هوشمند سوخت شخصی شارژ می‌شود. به‌طور خاص، سهمیه بنزین برای خودروهای سواری شخصی بنزینی ۶۰ لیتر، خودروهای سواری شخصی دوگانه‌سوز ۳۰ لیتر و برای موتورسیکلت‌ها نیز ۲۵ لیتر در ماه است و می‌توان در هر کارت سوخت، سهمیه ۹ ماه را ذخیره کرد.

به گفته مدیر سامانه هوشمند سوخت، با توجه به مدت ۹ ماهه تعیین‌شده برای ذخیره‌سازی سهمیه سوخت خودروها، سهمیه واریزی سوخت خودروهای شخصی که سقف ۹ ماهه آنها تکمیل شده باشد و به سقف ۵۴۰ لیتر ذخیره رسیده باشد، افزوده نخواهد شد. بنابراین، مالک هر خودرو تنها می‌تواند سهمیه ۹ ماه گذشته را (۵۴۰ لیتر برای خودروهای سواری و ۲۲۵ لیتر برای موتورسیکلت‌ها) در کارت سوخت شخصی خود ذخیره کند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *