پایگاه خبری هامپوئیل
0

گازرسانی به روستاییان هشترود به ۹۹.۷ درصد رسید

گازرسانی به روستاییان هشترود به ۹۹.۷ درصد رسید
بازدید 16

هشترود: در مراسمی همزمان با عید غدیر خم، طرح گازرسانی به روستای “مولی چراغ مردان” از توابع بخش مرکزی شهرستان هشترود به بهره‌برداری رسید. با افتتاح این طرح، 99.7 درصد از روستاهای بالای 25 خانوار این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

فرید قشلاقی، فرماندار هشترود در این مراسم گفت: تمامی شهروندان ساکن در شهرهای هشترود و نظرکهریزی نیز از پیش از این از گاز طبیعی بهره‌مند بودند.

وی با اشاره به تلاش جهادی اهالی روستای “مولی چراغ مردان” برای اتصال به شبکه گاز، افزود: با اجرای این طرح، 25 خانوار روستایی از این نعمت بهره‌مند شدند.

قشلاقی با بیان اینکه پس از انقلاب اسلامی، شاهد گازرسانی گسترده به شهرها و روستاهای کشور بوده‌ایم، اظهار امیدواری کرد که با ادامه روند فعلی، در آینده نزدیک تمام روستاهای هشترود به شبکه گازرسانی متصل شوند و این شهرستان به جمع شهرستان‌های سبز کشور بپیوندد.

فرماندار هشترود همچنین از اختصاص 42 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات داخلی شرکت گاز استان آذربایجان شرقی برای اجرای این طرح خبر داد و گفت: برای گازرسانی به روستای “مولی چراغ مردان” 5 هزار و 390 متر لوله‌گذاری شده است.

بنا به گزارش پایگاه خبری هامپوئیل، هشترود دارای 198 روستای سکنه، 2 شهر به نام‌های هشترود و نظرکهریزی و 2 بخش با نام‌های بخش مرکزی و بخش نظرکهریزی است. مرکز این شهرستان در 120 کیلومتری تبریز، 100 کیلومتری مراغه و 65 کیلومتری میانه واقع است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *