پایگاه خبری هامپوئیل
0

تخصیص بودجه برای رفع نقاط حادثه خیز

تخصیص بودجه برای رفع نقاط حادثه خیز
بازدید 29

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که با تأکید بر این موضوع که نقاط پرخطر با استفاده از احکام برنامه توسعه و منابع مالی مناسب مورد توجه قرار می‌گیرند، در آینده‌ای نزدیک محور جاده مراغه-هشترود به بهره‌برداری می‌رسد. او همچنین از تسریع در به اتمام رساندن پروژه محور جاده تبریز-ارومیه با تزریق منابع مالی و افتتاح محور جاده تبریز-صوفیان در هفته دولت خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در تاریخ ۷ اردیبهشت، مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی، در حالی که به استان آذربایجان شرقی سفر داشت، ۸۴۰۴ واحد مسکونی را افتتاح کرد و از برخی پروژه‌های آزادراهی و بزرگراهی بازدید کرد.

همچنین، آغاز عملیات اجرایی برخی از پروژه‌های شهرهای جدید و بازآفرینی شهری و شهرسازی نیز در برنامه سفر وی به استان قرار داشت.

در جمع‌بندی این سفر، وی اظهار داشت: “امروز در سفر به استان، علاوه بر آغاز عملیات اجرایی و بازدید از پروژه‌ها، افتتاح‌های مهمی نیز در زمینه مسکن صورت گرفت. همچنین، دو جلسه کمیسیون حمل و نقل و ایمنی استان و جلسه شورای مسکن برگزار شد.”

آغاز عملیات بهسازی و آسفالت‌ریزی محور تبریز-زنجان با اعتبارات وزارت راه

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد که یکی از مشکلات جدی حوزه محورهای مواصلاتی استان، محور تبریز-زنجان است. عدم سرمایه‌گذاری در زمینه بهسازی این مسیر در طول سال‌ها به دلیل عدم مکفی بودن عواید، باعث بروز مشکلات جدی شده است.

به منظور رفع این مشکلات، تصمیم گرفته شده است که وزارت راه و شهرسازی به طور مستقیم عملیات بهسازی و روکش آسفالت را در این مسیر انجام دهد. این اقدام ابتدا باعث برطرف شدن نقاط پرحادثه در فاز اول می‌شود و در مراحل بعدی، انجام روکش آسفالت بر روی کل محور پیگیری می‌شود.

شتاب در تکمیل محور تبریز-ارومیه با تزریق اعتبار

بذرپاش اظهار کرد: در زمینه عملیات راهسازی نیز در استان تصمیمات موثری انجام شده است. یکی از این طرح‌ها، بخش ۶ محور تبریز-ارومیه است که با تخصیص منابع مالی از طریق ماده ۵۶، اختصاص بودجه و همچنین اعطای منابع توسط سازمان ملی زمین و مسکن، به پیشروی این بخش از طریق این مسیر کمک می‌شود.

محور مراغه-هشترود در شرف افتتاح

محور جدید این استان که در سفر به آن تصمیم گرفته شد، به نام مراغه-هشترود معرفی شد. این محور در مراحل آخر تکمیل قرار دارد و با حمایت مالی از طریق وزارت راه و شهرسازی، در چند ماه آینده آماده بهره‌برداری و افتتاح خواهد شد.

 محور تبریز-صوفیان در هفته دولت افتتاح می‌شود

وی افزود: در خصوص محور تبریز-صوفیان در تلاش هستیم تا باند رفت را هرچه سریعتر به اتمام برسانیم و باند برگشت را نیز تا هفته دولت امسال بتوانیم به بهره برداری برسانیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: کنارگذار ایلخچی نیز در سفر امروز بازدید شد. این کنارگذر نیز پیشرفت خوبی دارد که با تکمیل آن بخشی از ترافیک منطقه حل خواهد شد.

ایجاد برنامه مدون و تامین منابع مالی، کلید حل مشکل نقاط حادثه‌خیز است

بذرپاش اعلام کرد: تصمیم گرفته شد که در بخش ایمنی، هر هفته یکبار جلسه‌ای با حضور ریاست استاندار و کمیسیون ایمنی حمل‌ونقل برگزار شود. در سال جاری، دولت به‌خوبی برنامه‌های مناسبی را اجرا کرده است و برای رفع نقاط خطرناک، منابع مناسبی در نظر گرفته شده است.

او به یادآوری این نکته که در سال گذشته، ۷۲۵ نقطه خطرناک در سراسر کشور از بین برده شدند، اظهار کرد: در استان آذربایجان شرقی، ۱۰ نقطه خطرناک از بین برده شدند و در این سال نیز، ده نقطه خطرناک دیگر رفع خواهند شد.

 تخفیف 50 درصدی عوارض آزادراه تبریز-سهند

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که در زمینه عوارض آزادراه تبریز-سهند، تصمیم گرفته شده است که با ۵۰ درصد تخفیف اقدام شود، و تفاوت مالی این تخفیف توسط دولت تأمین و پرداخت خواهد شد.

همچنین، بذرپاش اعلام کرد که زیرساخت احداث خط قطاری تبریز-بستان آباد-خاوران به پایان رسیده است. این مسیر حال حاضر به صورت رام قطار کمبود داشته و برای رفاه مسافران، تصمیم گرفته شده است که رام قطاری اضافه شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *