پایگاه خبری هامپوئیل
0

اطعام روزه‌داران در هفت محله مراغه با سفره‌های افطاری ساده

اطعام روزه‌داران در هفت محله مراغه با سفره‌های افطاری ساده
بازدید 11

همزمان با فصل بهار و ماه مبارک قرآن، میزهای افطار در هفت محله شهر مراغه برای پذیرایی از روزه داران با غذاهای ساده نیز فراهم می‌شود.
به گزارش خبرگزاری صداوسیمای آذربایجان شرقی؛ رئیس اداره تبلیغات اسلامی در مراغه اعلام کرد که با استقبال گسترده مردم، این میزهای افطاری در مساجد، حسینیه‌ها و امامزاده‌های شهر برپا می‌شود و روزه داران پیش از اذان مغرب در مساجد جمع شده و پس از اقامه نماز اول وقت، افطار خود را در محل مساجد دارند.
همچنین افزوده شد که در این میزهای افطاری، مردم با نان، خرما، سبزی، سوپ و آش مهمان نوازی می‌شوند و این سنت افطاری ساده، با تأکید بر اهمیت اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) هر ساله در حال ترویج است و با حضور فعّال جوانان و نوجوانان همچنان به رونق خود ادامه می‌دهد.
علاوه بر این، برنامه‌های فرهنگی مذهبی مانند جلسات جزء‌خوانی قرآن و سخنرانی‌های دینی، همزمان با افطار در مساجد و امامزاده‌های مراغه برگزار می‌شود.

این مراسم‌ها علاوه بر فراهم آوردن فرصتی برای افطارگاهی معنوی، به ایجاد صله رحم و ارتباط نزدیک‌تر میان اهالی هر محله کمک می‌کند و به عنوان بخشی از عبادت به خداوند، برکات و ثواب آن را به دست می‌آوریم.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *