پایگاه خبری هامپوئیل
0

رقابت ایران در عرصه صادرات فناوری هسته‌ای

رقابت ایران در عرصه صادرات فناوری هسته‌ای
بازدید 7

اسلامی اظهار داشت که تراز فناوری ایران در صنعت هسته‌ای به مرحله‌ای رسیده که می‌تواند تولید کننده و فروشنده آن باشد و اشاره کرد که غناسنجی ایزوتوپی یکی از مسائل مهم در این زمینه است.

گزارشی از جلسه هیأت دولت اعلام می‌کند که محمد اسلامی، در حاشیه این جلسه در میان خبرنگاران، به پیشرفت‌های اخیر در صنعت هسته‌ای کشور اشاره کرد. او امیدواری خود را بیان کرد که فرآیند توسعه فناوری‌ها و تجهیزات هسته‌ای ادامه پیدا کند تا کشور بتواند در مقابل تهدیدات مقاومت کرده و دشمنان را از اخلال در فعالیت‌هایش باز دارد. همچنین، اسلامی در مورد بازی فوتبال امروز ایران و قطر نیز تصریح کرد که اگر بازیکنان تیم ملی به اصول تکنیک و تاکتیک پایبند باشند، قطعاً برنده این بازی خواهند بود.

در این جلسه، رییس سازمان انرژی اتمی نیز به تولید دستگاه ایرانیوم توسط متخصصان کشور اشاره کرد و بیان کرد که این دستگاه راهبردی در زمینه‌های تولید، فرآیند آزمون صنعت هسته‌ای و پتروشیمی برای طیف‌سنجی ایزوتوپی استفاده خواهد شد.

اسلامی اظهار داشت که توانایی فناوری کشور در زمینه صنعت هسته‌ای به مرحله‌ای رسیده است که می‌تواند به عنوان تولید کننده و فروشنده در این حوزه شناخته شود و بر اهمیت غناسنجی ایزوتوپی در این زمینه تأکید کرد.

همچنین، رییس سازمان انرژی هسته‌ای اعلام کرد که با افتتاح خط نیمه صنعتی ایزوتوپ توریوم، گامی مهم برای افزایش درآمد کشور برداشته شده است، زیرا هر گرم ایزوتوپ توریوم در بازارهای جهانی چند دهه هزار دلار ارزش دارد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *