پایگاه خبری هامپوئیل
0

11 فروردین در بورس: افزایش تقاضا و صعود شاخص کل

11 فروردین در بورس: افزایش تقاضا و صعود شاخص کل
بازدید 6

بازار سرمایه پس از آنکه در ساعات آغازین امروز با کاهش مواجه شد در دقایق پایانی روند صعودی به خود گرفت تا جایی که شاخص کل تنها ۲۵۹ واحد کاهش یافت که عدد قابل توجهی محسوب نمی‌شود و شاخص به دو میلیون و ۲۶۱ هزار واحد رسید.

با توجه به گزارش خبرنگار اقتصادی هامپوئیل، در اولین روز کاری هفته، بازار بورس به نوعی در حالت تعلیق قرار گرفت. در ساعات ابتدایی بازگشایی تالار شیشه‌ای، عرضه اوراق بهادار بر تقاضا غلبه کرد و بیشتر نمادها به سمت منفی حرکت کردند. اما با نزدیک شدن به آخرین دقایق معاملات، حجم خرید افزایش یافت و برخی از سهام از منفی به مثبت تغییر کردند. روز شنبه، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با ۲۵۹ واحد کاهش یافت و به عدد دو میلیون و ۲۶۱ هزار و ۱۲۷ واحد رسید. همچنین، شاخص هم‌وزن نیز با ۲۳۰ واحد کاهش، به عدد ۷۷۰ هزار و ۲۰۹ واحد رسید. امروز، بیش از ۳۷۴ هزار معامله با ارزش ۳۹۱۸ میلیارد تومان در بورس انجام شد.

نمادهای فملی، وامید، نوری و بوعلی بیشترین تأثیر را بر شاخص کل داشتند و به جز نماد فملی، سایر نمادها به رنگ سبز درآمدند. از جمله نمادهای پرتراکنش، ذوب، خودرو، خزامیاد و فولاد بودند. روز شنبه، شاخص فرابورس ایران با ۲۷ واحد کاهش و به عدد ۲۵ هزار و ۹۷۹ واحد رسید. همچنین، در فرابورس، بیش از ۲۱۸ هزار معامله با ارزش ۱۸ هزار و ۱۶۰ میلیارد تومان انجام شد. فزر، خاور، فغدیر و دماوند از نمادهایی بودند که بیشترین تأثیر را بر شاخص فرابورس داشتند و به جز نماد خاور، سایر نمادها به رنگ مثبت حرکت کردند. همچنین، نمادهای فن‌افزار، خاور، بیوتیک و کرومیت نیز از نمادهای پرتراکنش در فرابورس بودند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *