پایگاه خبری هامپوئیل
0

خبر فوری: جزئیات جدید از مبلغ سود سهام عدالت

خبر فوری: جزئیات جدید از مبلغ سود سهام عدالت
بازدید 10

مشمولان سود سهام عدالت در این روزها منتظر اعلام تاریخ واریز سود مرحله دوم هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی هامپوئیل، مشمولان سهامداران سود سهام عدالت اکنون در انتظار اعلام تاریخ واریز سود مرحله دوم هستند.

به گفته منابع مطلع، این مبلغ در نیمه دوم ماه اسفند به حساب سهامداران واریز خواهد شد. در مرحله اول واریز سود سهام عدالت، افرادی که سبدهای سهام عدالت با مبالغ ۴۹۲ هزار تومان، ۵۳۲ هزار تومان و یک میلیون تومان دارند، به ترتیب مبالغ ۶۸۱ هزار تومان، ۷۳۶ هزار تومان و یک میلیون و ۳۸۵ هزار تومان به عنوان سود دریافت کرده‌اند. از سوی دیگر، بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، در طول هفته چهارم ماه دی فعلی، ۱۱ شرکت اعم از سود جاری و سنواتی مبلغ ۳۲۵ هزار و ۱۳۶ سهامدار را که جمعاً به یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان می‌رسد، به حساب‌های سرمایه‌گذاران واریز کرده‌اند.

ضمن اینکه در همان هفته چهارم ماه دی، ۶ شرکت اعم از “سرمایه‌گذاری‌ البرز، داروپخش، داروسازی‌ شهی دقاضی، سرمایه‌گذاری‌ پارس‌ توشه، مجتمع‌ صنایع‌ و معادن‌ احیاء ‌سپاهان، قند تربت‌ حیدریه” سود جاری ۱۰۵ هزار و ۹۰۱ سهامدار را که جمعاً شامل ۷۶۲ میلیارد و ۴۷۳ میلیون تومان می‌شود، از طریق سیستم سجام و سمات به حساب سهامداران واریز کرده‌اند.

اطلاعات منتشر شده توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه نشان می‌دهد که از آغاز سال ۱۴۰۲ تا پایان هفته چهارم ماه دی، سود جاری و سنواتی ۷۶۱ شرکت به مبلغ ۱۰۳ هزار و ۹۵۴ میلیارد تومان توسط سیستم سجام و سمات واریز شده است.

واریز سود مرحله دوم سهام عدالت نیز در نیمه دوم ماه اسفند انجام خواهد شد، مبلغ این سود برای افراد مختلف متفاوت است.

جاماندگان سهام عدالت در این سایت ثبت نام کنند

رئیس اتحادیه تعاونی‌ها درباره سوء استفاده‌ی جدید کلاهبرداران هشدار دادند. او اظهار کرد که کلاهبرداران اکنون از طریق پیامک‌هایی که به برخی افراد ارسال می‌شود، تلاش می‌کنند تا باز کردن لینک در پیامک، افراد را به وارد کردن شماره ملی یا شماره حساب خود ترغیب کنند و سپس سودجویان از حساب آن افراد برداشت می‌کنند.

عسگر توکلی بیان کرد که این نوع کلاهبرداری، با ادعای واریز سود سهام عدالت توسط افراد سودجو، همچنان ادامه دارد. او تاکید کرد که این پیامک‌ها را نادیده گرفته و به اطلاعات معتبری که از طریق رسانه‌های رسمی و صدا و سیما ارائه می‌شود، توجه کنیم.

سه گروه مشمول دریافت سهام عدالت هستند

رئیس هیئت مدیره اتحادیه تعاونی‌ها نیز در مورد تخصیص سهام عدالت به جاماندگان صحبت کرد. او اعلام کرد که در حال حاضر جاماندگان سهام عدالت به سه گروه تقسیم می‌شوند. تعداد حدود یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر برگه‌های سهام را با مهر شرکت‌های تعاونی در اختیار دارند.

این افراد از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۱ عضو سهام عدالت بودند، اما به دلیل اختلالاتی که در فرایند خصوصی‌سازی رخ داد، از سبد سهام عدالت خارج شدند که باید در اولویت تخصیص قرار گیرند.

توکلی بیان کرد که گروه دوم شامل مددجویان کمیته امداد و بهزیستی است که تقریباً چهار میلیون و ۶۰۰ هزار نفر را شامل می‌شود. دولت مصوبه‌ای را به سه بانک ارائه داده و شورای عالی اصل ۴۴ تصمیم گرفت که سهام به این افراد اختصاص یابد.

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *