پایگاه خبری هامپوئیل
0

ورود اتوبوس‌های چینی با این شرط

ورود اتوبوس‌های چینی با این شرط
بازدید 4

طبق گفته نایب رئیس شورای شهر تهران، قرار است هر ماه شاهد افزوده شدن اتوبوس های جدید به ناوگان حمل و نقل باشیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی هامپوئیل، پرویز سروری، نایب رئیس شورای شهر تهران، اعلام کرده است که سال آینده باید را به عنوان “سال طلایی” در حوزه حمل و نقل شهری در نظر گرفت و انتظار می‌رود اتفاقات خوبی در این زمینه رخ دهد.

سروری اظهار داشته است که اگر اتوبوس‌های تولید داخل با استانداردهای جاری تطابق داشته باشند، آمادگی برای بهره‌مندی از تمام ظرفیت تولید خودروسازان وجود دارد. او اعلام کرده است که خودروسازان داخلی نیز تعهد داده‌اند که سریع‌تر اتوبوس‌ها را تحویل دهند.

نایب رئیس شورای شهر بیان کرده است که با همکاری مدیریت شهری و دولت، قسمت مهمی از برقی‌سازی اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها، ون‌ها و موتورسیکلت‌ها صورت گرفته و هر ماه شاهد ورود وسایل نقلیه برقی به ناوگان حمل و نقل شهری خواهیم بود.

وی افزوده است که سال آینده به عنوان سال طلایی حمل و نقل عمومی، به‌ویژه حمل و نقل برقی در نظر گرفته شده و ورود اتوبوس‌های چینی، منوط به برقی‌سازی آنها، اتفاقی مثبت است.

سروری تأکید کرده است که با همکاری فشرده بین وزارت صمت، شهرداری و شورای شهر، امیدها به تحقق وعده وزارت صمت مبنی بر ورود هفتگی و ماهانه تاکسی‌های برقی به تهران افزایش یافته است. همچنین به اعلام اینکه قراردادهای خوبی با چین منعقد شده‌اند اشاره کرده و ابراز امید کرده است که به‌زودی نتایج مثبت این قراردادها مشاهده خواهد شد.

در پایان، سروری اعلام کرده است که بر اساس برنامه‌ها، تا پایان سال حداقل ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به مدیریت شهری تحویل داده می‌شود، و امیدوار به تحقق این وعده می‌باشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *