پایگاه خبری هامپوئیل
0

عیدی کارمندان چه زمانی واریز می‌شود؟

عیدی کارمندان چه زمانی واریز می‌شود؟
بازدید 15

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: عیدی کارمندان کامل تخصیص داده شده و به تدریج در حال پرداخت است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی هامپوئیل از منابع مصوب لایحه بودجه ۱۴۰۳، رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: ما امسال موفق شدیم بودجه را بدون کسری پشت سر بگذاریم، اگرچه منابع ما به طور کامل تحقق پیدا نمی‌کند.

وی تأکید کرد که عیدی کارمندان علاوه بر جنبه مالی و کمک به بهبود شرایط معیشتی خانواده‌ها، اهمیت زیادی از نظر روانی دارد؛ زیرا پرداخت عیدی می‌تواند منجر به افزایش رضایت شغلی، انگیزه کاری و ایجاد حس تعلق کارکنان به سازمان شود. از طرف دیگر، هر گونه تأخیر در پرداخت عیدی یا کاهش آن می‌تواند تأثیر منفی بر روحیه کارکنان داشته باشد.

در مورد همکاری ایران و ارمنستان، داود منظور اعلام کرد: در هجدهمین نشست کمیسیون مشترک ایران و ارمنستان توافقات خوبی انجام شد. ما به دنبال ایجاد کریدوری از خلیج فارس به دریای سیاه هستیم و در این راستا توافقاتی به عمل آمد. بیست و یک بند توافق نامه در زمینه‌های تجارت، گمرک، بهداشت و درمان، مناطق آزاد و گردشگری به امضاء رسید تا با ارمنستان تجارت به میزان سه میلیارد دلار ارتقا یابد.

وی ادامه داد: عیدی کارمندان کامل تخصیص داده شده و به تدریج در حال پرداخت است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره میزان تخصیص بودجه عمرانی در سال جاری، بیان کرد: پیش بینی می کنیم امسال تخصیص بودجه در طرح های تملک به حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان برسیم که نسبت به سال گذشته که ۲۵۰ هزار میلسارد تومان بوده است، افزایش خوبی محسوب می شود.

وی درباره عملکرد دولت در اجرای بودجه، گفت: ما امسال بودجه را بدون کسری پشت سر می گذاریم البته منابع ما کامل تحقق پیدا نمی کند که هیچ سالی این منابع کامل محقق نمی شود. با ابزار تخصیص و مدیریت درامد و هزینه امسال را بدون نگرانی به پایان می رسانیم. پرداخت های ما کامل ترازمند بوده است. در پرداخت هزینه های جاری پرسنلی بالای ۹۸ درصد عملکرد داشتیم. در اموزش و پرورش بالای صددردصد عملکرد داشتیم. در پرداخت جاری دستگاه ها هیچ مشکلی نداریم.

منظور گفت: دو سه مورد اختلاف کوچک در زمینه بودجه میان دولت و مجلس وجود دارد مه در چند روز آیند هدر مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان حل خواهد شد.

وی در پایان اظهار کرد: رشد اقتصادی در پاییز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵.۱ درصد مثبت و بدون نفت ۲.۵ درصد است. در بخش خدمات حدود ۵درصد رشد داریم. دربخش صنعت و معدن ۶.۹ درصد رشد داری

م و در بخش کشاورزی رشد سه ماهه گذشته به ۱- درصد رسیده است. در ۹ ماهه اول امسال رشد نرخ نزدیک به ۷درصد نسبت به ۹ ماهه سال گذشته بوده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *