پایگاه خبری هامپوئیل
0

کالابرگ الکترونیکی در کدام فروشگاه‌ها قابل استفاده است؟

کالابرگ الکترونیکی در کدام فروشگاه‌ها قابل استفاده است؟
بازدید 7

مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیکی برای سه ماه با یارانه تشویقی ۲۲۰ هزار تومانی برای دهک‌های یک تا هفت درآمدی (۶۱ میلیون نفر) در حالی اجرایی شده که با خرید از فروشگاه‌های متصل به این طرح یارانه افراد تا سقف ۲۲۰ هزار تومان افزایش خواهد داشت.

به گزارش هامپوئیل از خبرآنلاین؛ طرح کالابرگ الکترونیکی که حدود ۶ ماه از اجرای آن در کشور می‌گذرد و در گذشته به صورت پایلوت اجرا شده بود، وارد مرحله جدیدی شده که استقبال گسترده‌ای از آن صورت گرفته است.

به گزارش ایرنا؛ مرحله جدید و بزرگ طرح ملی کالابرگ الکترونیکی آن را به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی طرح «فجرانه» نامیده‌اند. این طرح با هدف حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوارها و یارانه‌بگیران، با اولویت خانوارهای دارای درآمد کمتر از دهک‌های پایین جامعه، از تاریخ ۱۷ بهمن‌ماه آغاز شده و تا ۱۷ اردیبهشت‌ماه سال آینده ادامه خواهد یافت.

در این طرح، افرادی که وارد دهک‌های یک تا هفت درآمدی می‌شوند، با خرید ۱۱ مورد کالا که در سبد کالایی مشخص شده است، می‌توانند تا سقف ۲۲۰ هزار تومان اعتبار یارانه دریافت کنند.

دریافت این یارانه تشویقی که به صورت اعتبار در حساب افراد شارژ می‌شود، هیچ پیش‌شرطی ندارد. کافی است فرد از اقلام سبد کالایی (به‌ازای هر فرد ۳ لیتر شیر کم‌چرب، پنیر ۴۰۰ گرمی، ماست کم‌چرب دبه ۲.۵ کیلویی، تخم مرغ یک کیلوگرمی، گوشت مرغ یک کیلوگرمی، روغن مایع یک بسته ۸۱۰ گرمی، ماکارونی یک بسته ۷۰۰ گرمی، برنج ۲ کیلو، قند و شکر یک کیلوگرم، گوشت نیم کیلوگرم) که تعریف شده، خرید کند و مابه‌التفاوت قیمت روز آن با قیمتی که مربوط به سال ۱۴۰۱ است، به صورت اعتبار مضاعف ۲۲۰ هزار تومانی را دریافت خواهد کرد.

این سبد که تمامی اقلام ضروری را دربرمی‌گیرد، با قیمت ۷۴۳ هزار و ۷۵۰ تومان در دسترس است و افراد می‌توانند آن را به قیمت حدود ۵۲۰ هزار تومان تهیه کنند.

متقاضیان استفاده از کالابرگ الکترونیکی می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد شبکه ملّی اعتبار (شامل ۲۱۰ هزار فروشگاه خرد و فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق‌کوروش، جانبو، هفت، دیلی‌مارکت، گندم، هایپرفامیلی، وال‌مارکت، محسن، مینومارت، ترقی و فروشگاه‌های اینترنتی اسنپ مارکت و دیجی کالا)، اقدام به خرید اقلام اساسی کنند.

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *