پایگاه خبری هامپوئیل
0

مبلغ عیدی بازنشستگان لشکری در سال 1402 مشخص شد

مبلغ عیدی بازنشستگان لشکری در سال 1402 مشخص شد
بازدید 12

جزئیات عیدی بازنشستگان لشکری ۱۴۰۳ را در این مطلب بخوانید.

به گزارش اقتصادی هامپوئیل، از منبع راهبرد معاصر، عیدی بازنشستگان به جز اثرات مالی و کمک به بهبود شرایط مالی خانواده‌ها، اهمیت بسیاری از نظر جنبه‌های روانی دارد.

این پرداخت می‌تواند به عنوان یک عامل مؤثر در افزایش رضایت شغلی، افزایش انگیزه کاری و تقویت حس تعلق کارکنان به سازمان عمل کند. از سوی دیگر، هر گونه تأخیر یا کاهش در پرداخت عیدی ممکن است تأثیرات منفی بر روحیه و انگیزه کارکنان داشته باشد.

بنابراین، علاوه بر اهمیت اقتصادی، ارائه عیدی به موقع و با میزان مناسب برای بازنشستگان، می‌تواند به ارتقای ارتباطات سازمانی، افزایش انگیزه و حفظ حس تعلق کارکنان به سازمان کمک کند. این اقدام نشان دهنده توجه و ارزش‌گذاری سازمان نسبت به بازنشستگان و کارکنان خود است و می‌تواند بهبود محیط کار و افزایش کارایی را ایجاد کند.

جزئیات عیدی بازنشستگان لشکری ۱۴۰۳ به شرح زیر است؛

مقدار عیدی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی، همچنین مبلغ عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی با بیست سال سابقه، معمولاً در جلسات هیات دولت به طرح و بحث گذاشته می‌شود و همانند عیدی کارمندان دولت، توسط هیات دولت تصویب و اعلام می‌شود.

به طبق تصمیمات هیات وزیران، مقدار عیدی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی در سال گذشته به اندازه یک میلیون و هشتصد هزار تومان تعیین شده بود و همچنین به این مقدار، مبلغ ۵۰۰ هزار تومان برای عائله‌مندی و ۲۰۰ هزار تومان به ازای هر فرزند تحت تکفل نیز افزوده شده بود. هنوز مقدار عیدی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳ مشخص نشده و پس از اعلام، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

پاداش آخر سال و عیدی، از جمله حقوقی است که در پایان سال به کارمندان دولت، کارگران، بازنشستگان تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری و لشکری تعلق می‌گیرد.

مقدار این عیدی برای هر گروه افراد، بر اساس فرمول‌های خاصی و به طور جداگانه تعیین می‌شود. حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری توسط هیات وزیران تعیین می‌شود و حقوق کارکنان مشغول قانون کار توسط وزارت کار مشخص می‌شود. مقدار عیدی برای افرادی که کمتر از یکسال سابقه کار دارند، بر اساس مدت حضور آن‌ها در محل کار محاسبه خواهد شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *