پایگاه خبری هامپوئیل
0

محاسبه آسان مزد سنوات با این جدول

محاسبه آسان مزد سنوات با این جدول
بازدید 7

جدول محاسبه مزد سنوات کارگران منتشر شد. جزئیات نحوه محاسبه مزد سنوات کارگران را مشاهده کنید.

به گزارش هامپوئیل، اداره کل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پس از ابلاغ بخشنامه حداقل دستمزد سال ۱۴۰۳، جدول محاسبه مزد سنوات کارگران را منتشر کرده است. این جدول به منظور اجرا در سال جاری تا پایان سال ۱۴۰۲ معتبر است.

این جدول مربوط به کارگرانی است که در کارگاه‌های با طرح طبقه‌بندی مشاغل مشغول به کار هستند و نرخ پایه سنوات آن‌ها از ۱ سال تا ۳۰ سال سابقه آمده است.

به طبق بخشنامه ۱۴۰۳، حداقل مزد روزانه برای کلیه کارگران مشمول قانون کار، از جمله قراردادهای دایم یا موقت، مبلغ ۲.۳۸۸.۷۲۸ ریال تعیین شده است. همچنین، از ابتدای سال ۱۴۰۳، سطوح مزدی روزانه با افزایش ۲۲ درصد نسبت به آخرین مزد در سال ۱۴۰۲، به اضافه روزانه ۲۳۰.۰۲۶ ریال افزایش می‌یابد.

با اعمال این افزایش، مزد شغل کارگران مشمول طرح‌های طبقه‌بندی مشاغل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نباید از مبلغ ۲.۳۸۸.۷۲۸ ریال کمتر باشد.

همچنین، به کارگرانی که در سال ۱۴۰۳ یک سال سابقه کار دارند و از آخرین دریافت پایه سنوات گذشته است، روزانه ۷۰۰۰۰ ریال به عنوان پایه سنوات پرداخت می‌شود.

به طبق این بخشنامه، از ابتدای سال ۱۴۰۲، کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار به عنوان مزایای رفاهی و انگیزه‌ای برای تمامی کارگران، با مبلغ ۱۴,۰۰۰,۰۰۰ ریال ماهانه از سوی کارفرمایان پرداخت می‌شود.

همچنین، مبلغ کمک هزینه مسکن کارگری ۹,۰۰۰,۰۰۰ ریال است که از فروردین ماه سال ۱۴۰۳ توسط کارفرمایان پرداخت می‌شود. حق تأهل ماهانه ۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال برای کارگران متأهل تعیین شده است که از فروردین ماه سال ۱۴۰۳ باید توسط کارفرمایان پرداخت شود.

این افزایش در اهداف افزایش رضایت کارگران و کارفرمایان و همچنین تثبیت و تسری به تمامی کارگران صورت گرفته است.

جدول محاسبه مزد سنوات کارگران

جدول محاسبه مزد سنوات کارگران را در اینجا ببینید.

محاسبه آسان مزد سنوات با این جدول

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *