پایگاه خبری هامپوئیل
0

توزیع 40 هزار پرس غذایی به مناسبت عید غدیر در مراغه

توزیع 40 هزار پرس غذایی به مناسبت عید غدیر در مراغه
بازدید 14

مراغه- به گزارش پایگاه خبری هامپوئیل، به مناسبت عید سعید غدیر خم، مراسم جشنی با شکوه و معنوی در شهرستان مراغه برگزار شد. در این مراسم که با حضور گسترده مردم و مسئولین همراه بود، برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی اجرا شد.

۴۰ هزار پرس غذای نذری توزیع شد

حجت‌الاسلام بهروز جعفری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی مراغه، در این مراسم از توزیع ۴۰ هزار پرس غذای علوی توسط هیئت‌های مذهبی، مساجد، گروه‌های جهادی و گروه‌های فرهنگی در بین مردم این شهرستان خبر داد.

برپایی ۶۰ ایستگاه صلواتی

وی همچنین از برپایی ۶۰ ایستگاه صلواتی در محله‌های مختلف شهر با پخش شربت و شیرینی و اجرای ویژه‌برنامه‌های فرهنگی خبر داد.

جشن بزرگ غدیر در میدان عبدالقادر

ستاد غدیر شهرستان نیز در میدان عبدالقادر نسبت به برگزاری جشن بزرگ غدیر اقدام کرد. این جشن‌ها که با نورافشانی، مولودی‌خوانی، سخنرانی و ویژه‌برنامه‌های متنوع همراه بود، بعد از نماز مغرب آغاز شد و تا حوالی ساعت ۲۳ ادامه یافت.

غرفه‌های فرهنگی و مذهبی

بنیاد غدیر مراغه نیز با برپایی هفت غرفه شامل «فرهنگی»، «کودک»، «گفت‌وگو»، «پذیرایی»، «پاسخگویی به شبهه‌ها» در این جشن حضور یافت.

اهمیت واقعه غدیر خم

واقعه غدیر از مهم‌ترین وقایع تاریخ اسلام است که در آن، پیامبر اسلام(ص) در غدیر خم، حضرت علی(ع) را به عنوان جانشین خود معرفی کردند. این واقعه، تداوم رسالت پیامبر(ص) و امامت معصومین(ع) را تعیین کرد.

جشن غدیر، عید مسلمانان

پیامبر(ص) و دیگر معصومان این روز را عید خوانده‌اند و مسلمانان، به‌ویژه شیعیان این روز را جشن می‌گیرند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *