پایگاه خبری هامپوئیل
0

کشف ۱۰۷۳۹ قطعه مرغ خارج از شبکه توزیع در مراغه

کشف ۱۰۷۳۹ قطعه مرغ خارج از شبکه توزیع در مراغه
بازدید 16

مراغه – به گزارش ایرنا – فرمانده انتظامی این شهرستان اعلام کرد که ۱۰۷۳۹ قطعه مرغ زنده بدون مجوز حمل و خارج از شبکه توزیع، توسط نیروهای انتظامی کشف و ضبط شده است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ توحید فارسی در گفت‌وگو با خبرنگاران، ارزش این تعداد مرغ زنده را سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال بیان کرد و افزود: ماموران یگان امداد این فرماندهی در حین گشت‌زنی در محورهای مواصلاتی، به یک دستگاه کامیون در حال تردد که مشکوک به نحوه حمل بار بود، برخورد کردند. پس از انجام بازرسی دقیق، این مقدار قابل توجه مرغ زنده بدون داشتن مجوزهای بهداشتی و حمل را کشف نمودند.کشف ۱۰۷۳۹ قطعه مرغ خارج از شبکه توزیع در مراغه

با تأکید بر اهمیت این موضوع، سرهنگ توحید فارسی در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد که کامیون مشکوک به حمل مرغ زنده بدون مجوز و خارج از شبکه توزیع توقیف شده و راننده آن به عنوان متهم دستگیر شده است. او افزود: پس از تشکیل پرونده مقدماتی، این موضوع به مراجع قضایی جهت ادامه مراحل قانونی ارسال شده است.

فرمانده انتظامی مراغه نیز تأکید کرد که رویکرد قاطع و قانونی در برخورد با قاچاق و توزیع غیرمجاز طیور در دستور کار پلیس قرار دارد و از شهروندان خواست تا هر نوع فعالیت مشکوک را به مرکز فوریت‌های پلیسی با شماره ۱۱۰ اطلاع دهند.

همچنین، گزارش ایرنا تاکید دارد که گوشت مرغ به عنوان یک اقلام غذایی حیاتی، از طریق شبکه توزیع به دست مصرف‌کنندگان نهایی می‌رسد و توزیع‌کنندگان و کشتارگاه‌ها به عنوان ارکان اصلی این شبکه محسوب می‌شوند. این شبکه تحت نظارت و مدیریت ستاد تنظیم بازار عمل می‌کند تا علاوه بر تعادل بین عرضه و تقاضا، قیمت گوشت مرغ نیز در حد متعادلی قرار گیرد.

بنابراین، هرگونه توزیع و حمل مرغ زنده خارج از شبکه توزیع و بدون مجوزهای بهداشتی و حمل به عنوان یک تخلف شناخته می‌شود و متخلفان تحت تعقیب و پیگیری قرار خواهند گرفت.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر