پایگاه خبری هامپوئیل
0

همایش بزرگداشت روز شهدا در یادمان شهدای گمنام مراغه

همایش بزرگداشت روز شهدا در یادمان شهدای گمنام مراغه
بازدید 8

در روز ۲۲ اسفند، همزمان با جشن بزرگداشت روز شهدا، جمعی از مردم، خانواده‌های گرامی شهدا و مسئولان با حضور در یادمان شهدای گمنام مراغه به تکریم مقام شامخ شهدا پرداختند.

به گزارش ایرنا، معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار ویژه شهرستان مراغه در این مراسم بیان کرد: زنده‌ داشتن یاد شهدا و حفظ خاطرات آنان یک وظیفه مهم برای مردم کشورمان است، زیرا ما وارثان خون شهدایی هستیم که برای دفاع از این سرزمین جان خود را فدا کرده ‌اند، و همچنین ما بازماندگان شهدای والا مقام هستیم.همایش بزرگداشت روز شهدا در یادمان شهدای گمنام مراغه

“مرتضی مینویی” اظهار داشت که استکبار به دنبال کاهش روحیه ایثار و شهادت است و بیان کرد: قدرت جمهوری اسلامی از آرمان‌های متعالی شهدا برخاسته و به لطف حضور آنان در مقابل توطئه‌های دشمنان، به مقامی رفیع دست یافته‌ایم.

وی تأکید کرد که ارزش شهادت در راه خدا با معیارهای بشری سنجیده نمی‌شود و افزود: شهدا نقشی برجسته داشتند که عشقشان آن‌ها را به دیدار خدا رهنمن گردید و اکنون نیز راه تعالی و رسیدن به معبود را به ما نشان می‌دهند.

وی همچنین تأکید کرد که خدمت به خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان، خدمت به راه خداست و اظهار کرد: خوشبختی یک خانواده شهید، خوشنودی خداوند متعال است و امروز خواسته اصلی خانواده‌های محترم شهدا، حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی است.

فرماندار مراغه با بیان اینکه برخی مسائل فرهنگی و اجتماعی مانند بدحجابی ناراحتی خانواده‌های شهیدان را به دنبال دارد، افزود: این موضع وظیفه سنگینی را بر دوش مسئولان قرار می‌دهد تا در قبال مسائل فرهنگی سهل‌انگاری ننمایند.

مینویی همچنین اظهار کرد: مانند اینکه برای عبور از موانع جنگ باید از موانع داخلی نیز عبور کرد، امروز برای غلبه بر موانع اقتصادی و فرهنگی، باید از تنگناهای داخلی نیز گذر کرد.

به گزارش ایرنا، اجرای سرود، نمایش گروه رزم‌نوازان پادگان امام رضا (ع) و تقدیم فاتحه و گل به مرقد مطهر پنج شهید گمنام که در یادگار شهدای گمنام این شهرستان برپا شده بود، از جزئیات مهم این مراسم بود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر